Dažnos intymios higienos klaidos: kaip sveikatą gali sutrikdyti kelnaitės su juostele, netinkami įklotai ir prausikliai?

Mikrofloros kitimas skirtingais amžiaus tarpsniais rodo, kad moters sveikatai didelės įtakos turi hormonų pokyčiai. Norint išvengti sveikatos problemų ir diskomforto, intymiai higienai derėtų skirti daugiau dėmesio, pranešime žiniasklaidai teigia „Camelia“ vaistininkė Sigita Izmalkova.
Moteris vonioje
Moteris vonioje / Vida Press nuotr.

Vaisingo amžiaus moters makštyje, kol yra pakankamas estrogenų kiekis, vyrauja acidofilinė mikroflora, t. y. labiau rūgštinė terpė. Didžiąją dalį natūraliai makštyje gyvenančių bakterijų sudaro laktobakterijos.

Estrogenų kiekiui mažėjant, mažėja ir laktobakterijų, terpė tampa šarmingesnė. Moters makšties pH tampa neutralesnis per nėštumą, po menopauzės. Taip pat laktobakterijų kiekis sumažėja prieš ir per kiekvienas menstruacijas.

Mergaičių išorinių organų oda linkusi sausėti, todėl iki lytinio brendimo patartina dėvėti tik medvilnines kelnaites.

Pagrindinės klaidos

Pagrindinės šios zonos priežiūros klaidos – naudojami prausikliai, dušo želės su aštriu šarminiu pH, kietieji muilai, kurių pH visiškai netinkamas intymiai zonai prižiūrėti. Patarčiau kuo rečiau dėvėti kelnaites su juostele, kadangi jos – vienas greičiausių būdų plisti infekcijoms. Taip pat svarbu nenaudoti higieninių paketų, įklotų su kvapais, svarbu rinktis kuo natūralesnius, naudoti skirtingus rankšluosčius.

Sutrikus intymios zonos mikroflorai, kyla įvairūs uždegimai. Vienas dažniausiai pasitaikančių – pienligė, arba makšties grybelis, pasižymintis niežuliu, varškės tipo išskyromis, skausmingu šlapinimusi.

Natūrali makšties mikroflora gali pakisti dėl streso, antibiotikų vartojimo, sintetinių apatinių, naudojant netinkamus įklotus ar higienos priemones.

Dušo želė ir muilas – nepageidaujami

Daugelis moterų įpratusios intymioms kūno vietoms naudoti dušo želę, tačiau, tokios priemonės kenkia organizmui. Kūno odos ir intymios zonos rūgščių ir šarmų pusiausvyra – skirtinga. Odos – 5,5 pH, o makšties šiek tiek mažesnė – 3,8–4,5. Taip yra tam, kad greičiau žūtų šiai terpei kenksmingi mikrobai. Dušo želės ar, dar blogiau, muilo naudojimas intymioms kūno vietoms dar labiau šarmina lytinių organų gleivinę, vadinasi, kenksmingų bakterijų skaičius padidėja kelis kartus. Dėl reguliaraus muilo ar dušo želės naudojimo gali atsirasti pienligė ar vaginitas.

Išvengti viso to paprasta – tereikia naudoti specialius prausiklius. Šios priemonės sukurtos taip, kad būtų išsaugotas natūralus makšties rūgščių ir šarmų balansas ir būtų užkertamas kelias infekcijoms.

Svarbi sudėtis

Norėdamos tiksliai išsiaiškinti, ar pasirinkta priemonė tinka jūsų intymiai higienai, išnagrinėkite jos sudėtį. Joje būtinai turi būti pieno rūgštis, kuri normalizuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, taip pat įvairios antiseptinės sudedamosios dalys:

  • ramunėlių ekstraktas skatina odos ir gleivinės gijimą, mažina niežėjimą ir perštėjimą;
  • medetkų ekstraktas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, mažina paraudimus;
  • šalavijo ekstraktas turi priešuždegiminį poveikį;
  • alijošiaus ekstraktas ramina ir drėkina odą, mažina sudirginimą.

Renkantis svarbu žinoti, ko mes ieškome. Prausiklių gausa gali lengvai paklaidinti, todėl užsukus į vaistinę rekomenduoju pasikonsultuoti su vaistininku ir išsirinkti jums tinkamiausią priemonę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų