Nors pati liga pasireiškia tiek vyrams, tiek moterims, visgi, kaip teigia „Danys Clinic“ gydytoja dermatologė trichologė Rasa Aurelija Vankevičiūtė, moteris šis odos uždegimas vargina dažniau, mat jos dažniau kontaktuoja su įvairiomis kosmetinėmis priemonėmis, kuriose yra kvapiklių, konservantų ir kitų medžiagų, galinčių sukelti kontaktinį dermatitą.
Jis būna dviejų tipų: iritacinis ir alerginis. „Iritacinis kontaktinis dermatitas vystosi dėl tiesioginio kontakto su dirginančia medžiaga, kuri tiesiogiai pažeidžia odą – tai gali būti tiek fiziniai, tiek cheminiai dirgikliai, pavyzdžiui, ultravioletiniai spinduliai, radiacija, garai, rūgštys, šarmai, tirpikliai, skiedikliai, skalbimo ar buities valymo priemonės, augalinės kilmės medžiagos. Alerginį kontaktinį dermatitą sukelia ne dirginančios medžiagos, o kontaktas su alergenu“, – portalui manodaktaras.lt paaiškino gydytoja.
Pastarasis dermatito tipas, anot dermatologės trichologės, yra kur kas retesnis, nes alergenai yra individualūs kiekvienam asmeniui, tuo tarpu, dirginančios (iritacinės) medžiagos visiems vienodos ir tai, kaip stipriai sureaguos oda, priklauso nuo dirginančios medžiagos rūšies, kontakto trukmės, temperatūros, odos jautrumo ar net oro sąlygų.
Dažniausi alergenai, sukeliantys alerginį kontaktinį dermatitą, yra aptinkami namų aplinkoje, kosmetikos priemonėse, papuošaluose ir kitose medžiagose, tiesiogiai kontaktuojančiose su oda (kanifolija, nikelis, chromas, peru balzamas ir kt.)