„Dabar, kai informacijos sklaida yra labai gera ir paslauga tapo finansiškai prieinama, poros nebelaukia metų metus ir gana greitai priima sprendimus, konsultuojasi su ekspertais ir renkasi efektyviausius gydymo būdus. Svarbiausia, kad beveik nebegirdžiu pamąstymų iš pacientų, esą nevaisingumo gydymas yra „ėjimas prieš gamtą“. Nėra nieko natūraliau moters prigimčiai, kaip pastoti, išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Medicinos paskirtis šiuo atveju – padėti pašalinti kliūtis, jei tokių yra.
Pastojimų skaičius mūsų Vaisingumo centre seniai viršijo 50 proc., o dabar jau galime pasigirti viršiję ir 60 proc. Mūsų darbas padeda padaryti stebuklą... Taip dažnai sako dėkingi pacientai. Juk ilgai lauktas kūdikis ne tik išpildo troškimus, bet ir iš esmės pakeičia poros gyvenimą, paverčia jį prasmingesniu. Ir jeigu mes savo darbu galime prie to prisidėti, argi gali būti gražesnė misija?“ – komentuoja virš dvidešimties metų vaisingumo srityje dirbanti gydytoja akušerė ginekologė, „Northway“ Vaisingumo centro vadovė Reda Žiobakienė.
Jai antrina embriologė dr. Živilė Čerkienė: „Rezultatai kalba patys už save. Daugelis jų nenusileidžia ar net lenkia IVF klinikų pasiekimus Europoje ar net pasaulyje. Didžiuojamės, kad kas antra pacientė, kuri kreipiasi į mūsų centrą, pastoja jau po pirmo bandymo, o septynioms iš dešimties moterų nėštumas fiksuojamas per dvejus metus. Laboratorijoje įdiegti pažangiausi embrionų auginimo ir vertinimo metodai, dirbame su pačia naujausia įranga. Neabejotinai esame viena moderniausių klinikų, kurioje dėl specialistų profesionalumo ir įdiegtų pažangiausių metodų pildosi pacientų svajonės.“
Mums rūpi individualumas, todėl kiekvienam pacientui, priklausomai nuo nevaisingumo diagnozės, tyrimų, prieš tai buvusių pagalbinio apvaisinimo bandymų ir embrionų vystymosi jų metu, parenkamas individualus planas, t. y. pagalbinio apvaisinimo būdas, embrionų auginimo terpė, perkėlimo į gimdą momentas.
Ypač svarbūs procesai vyksta laboratorijoje, kur embriologės, savo srities ekspertės, aiškinasi priežastis, kodėl neįvyksta implantacija, nors gautas geros kokybės embrionas. Tada atliekamas „Be Ready“ testas. Nepavykus pastoti po kelių bandymų, pasitelkiami papildomi embrionų tyrimai, tokie kaip „ConceptEasy“ ar „Embrace“. Pasitaikantys persileidimai vyresnių pacienčių grupėje sprendžiami pasitelkiant specialią implantaciją stiprinančią terpę „Embryogen“.
Kitas itin svarbus aspektas – neinvazyvumas. Visi nauji embrionų implantacijos tyrimai, kuriuos įdiegėme laboratorijoje, yra neinvazyvūs, atliekami tiriant embrionų auginimo aplinką. Sudaromos sąlygos embrionui vystytis jam draugiškoje aplinkoje.
Šias dvi kryptis sujungia technologijų derinimas. Kadangi technologijų vis daugėja, ieškoma būdų joms sujungti. Gavus visų neinvazinių embrionų tyrimų atsakymus ir pasitelkus išmaniąsias technologijas būtų galima daryti išvadas apie embriono vystymąsi, metabolizmą bei genetiką ir perkelti į gimdą tą embrioną, kuris tikrai implantuosis.
Tikslas visada vienas – sveikas naujagimis.