„Daug žmonių, įskaitant ir mane, užaugo galvodami, kad reikia gerti kiek įmanoma daugiau vandens geriant alkoholinius gėrimus, nes vanduo palengvina pagirias“, - sakė jis news.com.
Gerti vandenį yra naudinga, mat tuomet suvartojama mažiau alkoholio, tačiau jis pagirių vis tik nesumažina.
Mokslininkai vis dar iki galo nesupranta, kas sukelia pagirias. K.Kypri aiškino, kad žmonių organizmai alkoholį apdoroja skirtingu greičiu, kai kuriems trūksta enzimų efektyviai išvalyti organizmui nuo alkoholio.
NHS, britų nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos, tinklalapyje rašoma, kad vaistai nuo pagirių yra mitas – tokie vaistai neegzistuoja. Yra tik patarimų, kurie padeda išvengti pagirių arba palengvina simptomus, bet geriausiu būdu išvengti pagirių yra įvardijamas alkoholio atsisakymas.
Vienas garsiausių mitų – gerti per pagirias alkoholio.
Pavyzdžiui, rašytojas Ernestas Hemingway'us rekomendavo pomidorų sulčių ir alaus kombinaciją.
Alkoholio gėrimas kitą dieną gali suteikti trumpą atokvėpį nuo pagirių, tačiau kūnui tuomet reikia kovoti su papildomu alkoholio kiekiu.
Nuskausminamųjų gėrimas prieš einant miegoti taip pat turi mažai įtakos pagirioms. Jūs miegosite beveik visą jų veikimo laiką, be to, tai kenkia skrandžiui ir kepenims. Geriausia, jeigu jų reikia, pasaugoti vaistus kitai dienai.
Kaip išvengti pagirių?
Žinoma, pats geriausias būdas yra tiesiog negerti alkoholio, tačiau yra keli patarimai, kurie šiek tiek gali pagerinti savijautą.
Rekomenduojama bent jau negerti nevalgius – reikėtų pasimėgauti maistu, kuriame gausu angliavandenių, pavyzdžiui, makaronų patiekalais. Tinka ir riebus maistas, kuris sulėtina alkoholio įsisavinimo procesą.
Taip pat rekomenduojama gerti daug vandens, kad būtų atkurta organizmo skysčių pusiausvyra.
Visiškai pagirias gydo tik laikas.