Didžiosios Britanijos profesorius: antibiotikų aukso amžius baigiasi, jie taps neveiksmingi

Didžiosios Britanijos profesorius Jeremy Farraras teigia, kad antibiotikai greitai taps nebeveiksmingi – infekcijos tampa jiems atsparios, skelbia dailymail.co.uk.
Vaistų vartojimas
Vaistų vartojimas / Fotolia nuotr.

Profesoriaus teigimu, šie pokyčiai nebus staigūs, jie vyks pamažu, ir to pradžią galima stebėti jau dabar. „Tai vyksta apie dešimtmetį, ir tai tęsis toliau, – sakė jis „BBC Radio 4“. – Tai reikš, kad žmonės paleis daugiau laiko ligoninėse, jiems dažniau išsivystys mirtinos komplikacijos, jiems sunkiau seksis sveikti, ir tai įvyks beveik nepastebimai.“

Mediko teigimu, aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose reikėjo daugiau investuoti į antibiotikų kūrimą, o juos naudoti protingiau. Jis atkreipė dėmesį, kad dabar antibiotikus kuria tik keturios kompanijos, o prieš 20 metų šioje srityje dirbo 18 kompanijų. 

Tai ne pirmas įtakingų medikų perspėjimas dėl nykstančio antibiotikų poveikio. Praėjusiais metais profesorė Dame Sally Davies teigė, kad infekcijų atsparumas antibiotikams yra tiksinti bomba ir viena didžiausių grėsmių šiuolaikinėje medicinoje. Ji taip pat teigė, kad žmonės lengvų susirgimų neturėtų gydyti antibiotikais, nes ilgainiui organizmas prie jų prisitaiko, ir šie tampa neveiksmingi.

J.Farraras irgi pabrėžė šią problemą – anot jo, reikėtų griežčiau reguliuoti antibiotikų pardavimą, kurie dabar dažnai parduodami ir be receptų ir yra gana pigūs. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai