Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Diena prasidėjo blogai? Patarimai, kaip ją išgelbėti

Nedažnas atvejis, kad atsibustume pakilios nuotaikos, pailsėję ir žvalūs. Nebent tai būtų savaitgalis, atostogos ar šiaip tą dieną lauktų ypatingas įvykis. Kitais atvejais atsikeliame neutraliai nusiteikę ir stengiamės, kad ta diena tokia ir liktų. Bet ką daryti, jei nuotaika jau vos atsikėlus prasta arba ją sugadina koks nors menkniekis? Tai nereiškia, kad visa diena jau sugadinta. Tik reikia mokėti laiku susiimti.
Rytas
Jei diena prasidėjo blogai, dar nereiškia, kad tokia ir bus. / Vida Press nuotr.

Oras blogas, nuotaika – irgi

Vystosi problema. Mokslininkai vieningai tikina, kad vitaminas D, kuris pradeda gamintis pabuvus 10–15 minučių saulėje, turi teigiamos įtakos mūsų sveikatai, bendrai savijautai, netgi momentinei nuotaikai. Bet ką daryti, kai tos saulės visai nematyti arba tą trumpą saulėtą akimirką esame darbe, giliai įnikę į kompiuterio ekraną?

Tai labai aktualu pastarosiomis lietingomis dienomis, nors ir šiaip nelabai galime pasigirti gerais orais.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sprendimas. Oro pakeisti negalite, kaip ir vaikytis saulės po visą pasaulį, tačiau galite pakeisti savo požiūrį. Reikia stengtis įžvelgti kitų gerų dalykų – gal kažkas padarė gerą darbą, gal pakeliui į darbą pamatėte gražiai sutvarkytą kiemą. Galite gerą nuotaiką patys paskatinti – pasižiūrėti trumpą juokingą filmuką, apsivilkti ryškiau ar megztiniu su juokingu užrašu (toks, tiesa, nebūtinai tiks, jei dirbate mokykloje, bet jei reklamos agentūroje – kodėl ne?).

Taip pakelsite sau ūpą. Būnant geresnės nuotaikos, labiau pastebimi kiti geri dalykai. Nekart rašėme, kad nuotaika, laimė – tai jūsų sąmoningas pasirinkimas.

Kelionė į darbą, spūstys

Medikai įspėja, kad stresas, patiriamas spūstyse, vykstant į darbą ar grįžtant iš jo, yra kenksmingas mūsų sveikatai.

Vystosi problema. Jeigu į darbą einate ne pėsčiomis ir ne važiuojate dviračiu, tikriausiai vykstate automobiliu ar viešuoju transportu ir užstrigote kamštyje. Tokiais momentais atrodo, kad visa diena jau sugadinta, į tai smarkiai susikoncentruojama ir į darbą atvykstama blogos nuotaikos. O ja nesunku užkrėsti ir kitus – pakanka neatsargaus žodžio ar kreivesnės šypsenos.

Medikai įspėja, kad stresas, patiriamas spūstyse, vykstant į darbą ar grįžtant iš jo, yra kenksmingas mūsų sveikatai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sprendimas. Darykite, kaip filmuose, – giliai kvėpuokite. Keli gilūs įkvėpimai pro nosį ir iškvėpimai pro burną, ir pasijusite ramesni. Taip kvėpuojant, į plaučius ir visą kūną patenka daugiau deguonies. Diafragminis kvėpavimas siunčia signalą į smegenis, kad nėra jokios grėsmės mūsų saugumui ir streso lygis turėtų sumažėti.

Dar vienas variantas – garsiai pasileiskite nuotaikingą mėgstamą dainą (jei važiuojate viešuoju transportu, tiks ausinukas). Muzika gydo.

Kolega/bosas aprėkė

Vystosi problema. Minėjome, kad jūsų nuotaika, sugadinta dėl spūsties pakeliui į darbą, gali turėti poveikio aplinkiniams. Na o jų sugadinta nuotaika gali turėti įtakos jūsiškei. Taigi jei jus be priežasties aprėkė ar įžeidė kolega ar darbdavys, nepriimkite to asmeniškai (nebent buvo už ką, bet mes šįkart – ne apie tai).

Tai, kad jus dėl ko nors išbarė, nereiškia, kad esate blogi ar kad tas žmogus yra blogas. Galbūt jis susipyko su antrąja puse, gal jaučiasi prastai, o gal irgi ryte įstrigo spūstyje ir nesugebėjo susitvardyti?

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Labai dažnai kitų bloga nuotaika nebūna susijusi su tais žmonėmis, ant kurių jie išsilieja.

Sprendimas. Labai dažnai kitų bloga nuotaika nebūna susijusi su tais žmonėmis, ant kurių jie išsilieja. Arba išsiliejama už ankstesnius įvykius, o neišplautas puodelis ar pavėlavimas 5 min. į darbą būna tik ledkalnio viršūnė. Todėl nelaikykite kitų nervų nelaikančiais kvailiais. Tiesiog tuo metu patylėkite ir toliau dirbkite, ką dirbę.

O jei buvo, už ką išbarti, – nuoširdžiai atsiprašykite paminėdami, kad suprantate, kaip tą žmogų paveikė jūsų elgesys.

Neišsimiegojote

Vystosi problema. Tokie dalykai, jei jums ne dvidešimt, gali sugadinti visą dieną. Iki kokių 25-erių organizmas gana lengvai pakelia neišmiegotą naktį, tačiau vėliau tai išgyventi darosi sunkiau. Ir nesvarbu, kokia ta miego trūkumo priežastis, jausmas panašiai blogas.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sprendimas. Pirmiausia – gerkite daug skysčių. Tinka sultys, ypač citrusinių vaisių, nes jie energizuoja, taip pat vanduo, žalioji arbata. Nepadauginkite kavos ir gerkite jos tik iki 14–15 valandos. Jei išgersite vėliau, vakare gali būti sunku užmigti.

Valgykite lengvesnio, nei įprastai, maisto. Tinka daržovės, salotos, varškė, kruopos, vienas kitas vaisius, saujelė riešutų. Ir jokių šokoladų, makaronų su riebiais padažais ar bandelių. Kai trūksta miego, t. y. energijos, dažnai griebiamasi nesveiko maisto. Jis iš pradžių suteikia daug energijos, tačiau jos taip pat staigiai ir sumažėja ir jaučiamasi dar blogiau nei prieš tai. Sunkus maistas irgi netinka, nes visą energiją organizmas sutelks virškinimui, pasijusite dar labiau apsnūdę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais