Agurkų iškrovos diena – minus 3,5 kg
Kodėl populiari agurkų dieta? Nes šios daržovės pasižymi dviem išskirtinėmis savybėmis: turi labai mažai kilokalorijų ir tartrono rūgšties – medžiagos, kuri smarkiai pristabdo angliavandenių virsmą į riebalus. Atsižvelgiant į tai, kad valgant agurkus galima numesti iki 3,5 kg, šis iškrovos ir detoksikacijos būdas laikomas vienu efektyviausių.
Ypatumai. Agurkų iškrovos diena pasižymi bene mažiausiu kaloringumu – per parą vos sieka 300 kcal. Todėl jei nusprendėte laikytis šios rūšies iškrovos dienos, geriausia likti namuose, nesirinkti darbo, kuris reikalautų fizinio bei protinio krūvio.
Pliusai ir minusai. Bene didžiausias privalumas – aukštas efektyvumas, nes galima atsikratyti iki 3,5 kg svorio.
Valgiaraštis. 1,5 kg šviežių agurkų padalinkite 5–6 valgymams. Agurkus valgykite be druskos, padažų ir prieskonių; galima suvalgyti per dieną papildomai nebent 1–2 valg. š. sėlenų ir 2 kiaušinius.
Obuolių iškrovos diena – minus 3 kg
Amerikos mokslininkai eksperimentais nustatė, kad tos moterys, kurios per dieną suvalgo 3 obuolius, lieknėja greičiau nei tos, kurios ignoruoja šį vaisių.
Ypatumai. Dauguma dietologų pataria, kad laikantis šios iškrovos dienos, be šviežių obuolių, drąsiai galite valgyti ir keptus.
Pliusai ir minusai. Obuoliai ne tik praturtina organizmą geležimi ir vitaminais, bet ir mažina „blogojo“ cholesterolio lygį organizme. Be to, obuoliuose esantys flavonoidai padeda plaučių ląsteles apsaugoti nuo piktybinių navikų. Obuolių iškrovos dienos trūkumas tik tas, kad šie vaisiai stimuliuoja apetitą.
Valgiaraštis. Atsidėkite 1,5 kg obuolių (tik ne saldžių!) ir vadovaukitės instinktais: jei išalkote, suvalgykite obuolį, o jei nenorite obuolio, vadinasi, nesate alkanas. Be vaisių, per dieną būtinai dar išgerkite 1,5 l negazuoto vandens.
Kefyro iškrovos diena – minus 2 kg
Šis iškrovos ir detoksikacijos būdas – vienas populiariausių. Rauginto pieno produktas padeda numesti iki poros kilogramų svorio ir sureguliuoja skrandžio veiklą.
Ypatumai. Kadangi kefyras yra skystis, išgerti privalomų 8 stiklinių vandens tikrai nebūtina, pakaks ir 0,5 l negazuoto vandens.
Pliusai ir minusai. Kefyras normalizuoja kraujo spaudimą, gerina skrandžio mikroflorą, tinka ėduonies profilaktikai. Vienas jo minusų – laisvina vidurius, todėl tą dieną geriau būtų neplanuoti dalykinių susitikimų ir tolimų kelionių.
Valgiaraštis. 1–1,5 l lieso kefyro išgerkite per 5–6 kartus, taigi panašiai kas 2–3 valandas.
Grikių iškrovos diena – minus 1,5 kg
Grikių kruopose gausu naudingų vitaminų ir mikroelementų. Todėl net ir iškrovos dieną gausite organizmui reikalingų medžiagų. Tiesa, ne tiek, kiek reikėtų, tačiau tas trūkumas nėra itin baisus.
Ypatumai. Svarbiausias iškrovos dienos niuansas – grikų paruošimo būdas. Jokiu būdu nevirkite kruopų! Geriausia grikius užpilti verdančiu vandeniu (santykiu 1:2) ir palikti brinkti per naktį. Iškrovos dienai tinka tik viso grūdo kruopos, o ne dribsniai.
Pliusai ir minusai. Bene didžiausias privalumas – pačių grikių kruopų nauda. Be to, grikiai yra „lėtieji“ angliavandeniai, todėl puikiai pasotina ir nedidina cukraus kiekio kraujyje – taigi jausite sotumą ilgą laiką. Minusu nebent galėtume laikyti neagresyvų svorio mažėjimą – per dieną neteksite iki 1,5 kg svorio.
Valgiaraštis. Galite valgyti grikių tiek, kiek norite, tačiau jie turi būti be druskos, sviesto, padažų. Patartina suvalgyti po nedidelį puodelį išbrinkintų kruopų kas 2–3 valandas. Be to, būtina išgerti apie 2 l negazuoto vandens.