Šiuo metu Europos vaistų agentūra (EMA) Prancūzijos prašymu iš naujo įvertina kombinuotų hormoninių kontraceptikų tinkamumą vartoti. EMA atstovai June Raine ir Noel Wathion EP komiteto posėdyje teigė, jog trečiosios ir ketvirtosios kartos kontraceptinės tabletės, palyginti su antrosios kartos kontraceptikais, sukelia didesnę kraujagyslių ligų riziką.
Europarlamentarė Françoise Grossetête (Europos liaudies partija, Prancūzija) aiškino, kad apie tam tikrų geriamųjų kontraceptikų sukeliamą riziką Prancūzijoje žinoma jau dešimtmečius. Jai pritarė Dagmar Roth-Behrendt (Socialdemokratai, Vokietija), pažymėjusi, kad kiekvienas vaistas gali turėti šalutinių poveikių. Linda McAvan (Socialistai demokratai, Jungtinė Karalystė) nuogąstavo dėl to, kad ES valstybėse pacientams pateikiama skirtinga informacija apie tą patį vaistą. D. Roth-Behrendt ragino sukurti centralizuotą kontraceptikų autorizavimo sistemą.
Esther de Lange (Europos liaudies partija, Nyderlandai) piktinosi, kad daugumą šios srities tyrimų atlieka vaistų pramonė. Jos teigimu nepriklausomi tyrimai rodo didesnę naujosios kartos kontraceptikų riziką palyginti su seniau gamintais. Michèle Rivasi (Žalieji / Europos laisvasis aljansas, Prancūzija) ragino patobulinti farmakologinio budrumo sistemą, nes dabar gydytojai ne visada praneša apie šalutinius vaisto poveikius.
„Per pastaruosius dešimtmečius kontraceptinės tabletės sukėlė revoliuciją mūsų visuomenėje, kuri leido moterims pačioms planuoti savo gyvenimą“, – pažymėjo Anna Rosbach (Europos konservatoriai ir reformistai, Jungtinė Karalystė). Europarlamentarė ragino visų pirma surinkti patikimesnės statistikos apie kiekvienos kartos kontraceptinių tablečių riziką.
Farmakologijos budrumo rizikos komitetas liepą pateiks išvadas šiuo klausimu Europos vaistų agentūrai (EMA). Atsižvelgusi į EMA nuomonę, Europos Komisija priims galutinį sprendimą, privalomą visoms ES valstybėms.