Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Fukušimoje daugėja vėžiu sergančių vaikų

Japonijos Fukušimos prefektūroje, kurioje po žemės drebėjimo sutriko atominės elektrinės darbas, po medicinių tyrimų paaiškėjo, kad 12 nepilnamečių serga skydliaukės vežiu. Tai keturis kartus daugiau nei tyrimų vasarį metu, skelbia newsru.com.
Darbininkai Fukušimos AE teritorijoje
Darbininkai Fukušimos AE teritorijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dar 15 vaikų jaučia skydliaukės vėžio simptomus, diagnozė jiems dar nepatvirtinta. Tai dvigubai daugiau nei tyrimų vasarį metu. Šiuo metu Fukušimos prefektūroje patikrinta 174 tūkst. gyventojų iki 18 metų amžiaus. Iš viso ketinama ištirti 360 tūkstančių.

Skydliaukė yra labiausiai veikiama radioaktyviųjų jodo izotopų, kurie į atmosferą patenka branduolinių incidentų metu. Tai ypač kenkia vaikams ir paaugliams.

Jungtinių Tautų organizacijos (JT) duomenimis, po Černobylio avarijos skydliaukės vėžys buvo nustatytas daugiau kaip 6 tūkstančiams žmonių iki 18 metų amžiaus.

Fukušimos medicinos universiteto ekspertai, tyrę žmones, išreiškė abejonę dėl to, ar nustatyti atvejai susiję su radiacijos sklaida iš Fukušimos atominės elektrinės. Černobylio patirtis parodė, kad skydliaukės vėžys vaikams atsiranda praėjus 4-5 metams nuo incidento.

JT Mokslinio komiteto dėl atominės radiacijos ekspertai nusprendė, kad avarija Fukušimos atominėje elektrinėje 2011 metų kovą praktiškai nepadidino vėžio susirgimų rizikos tarp Japonijos gyventojų.

Ataskaitoje, parengtoje daugiau kaip 80 tarptautinių ekspertų grupės, teigiama, kad švitinimo lygis itin menkas ir įvertinti realų jėgainės poveikį vėžiniams susirgimas beveik neįmanoma.

JT ekspertų nuomone, bendras poveikio skydliaukei lygis Japonijoje po branduolinės avarijos yra 30 kartų mažesnis nei rodikliai, nustatyti po Černobylio įvykių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos