Terapiją lankantys žmonės „Huffington Post“ papasakojo apie geriausius iš psichikos sveikatos specialistų gautus patarimus.
Mintys nėra faktai
24 metų socialinė darbuotoja Raianne Ochoa pasakojo, kad psichologas išmokė ją suabejoti neigiamo mąstymo modeliais.
„Mūsų smegenys gali nukeliauti milijonus kilometrų per minutę, bet mes nelinkę stabtelėti ir suabejoti mūsų mintimis, – sakė ji. – Mes galime susigrąžinti galią suteikdami sau tokią galimybę. Mintys nėra faktai.“
Būkite švelnūs su savimi
„Mano psichologas man priminė, kad mes visi šiemet išgyvename kolektyvinę traumą, todėl stengiausi rodyti daugiau empatijos tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbo reikaluose, – sakė 31 metų sveikatos priežiūros srityje dirbanti žmogiškųjų išteklių koordinatorė Kati Charin. – Suvokimas, kad esu emociškai išsekusi leido man tapti švelnesne su pačia savimi.“
Neprivalote tempti visos naštos
25 metų Daniela Portillo pasakojo, kad jos psichologas priminė, jog ji neprivalo jaustis atsakinga už kitų žmonių emocijas ir ji neprivalo viso to nešiotis su savimi.
Anot D.Portillo, tai įkvėpė ją rasti stiprybės laikytis savo tiesos ir paleisti tai, kas yra ne jos.
Negalite kontroliuoti kitų žmonių minčių
26 metų socialinės medijos ekspertė Anna Samanamu teigia, kad šiemet jos psichologas leido įsisavinti faktą, kad žmonės nekontroliuoja to, ką galvoja kiti.
„Todėl aš neturėčiau dėl to jausti streso. Jei ateina akimirka, kad noriu išlieti savo nusivylimą, aš pasiimu dienoraštį ir parašau tris dalykus, už kuriuos esi dėkinga“, – pasakojo ji.
Leiskite sau pajausti sielvartą
Patyrusi netektį šeimoje 35 metų savivertės trenerė Anahi Ortiz Prieto neleido sau liūdėti ir jautė norą peršokti nemalonius jausmus.
Tačiau psichologas padrąsino ją pajausti skausmą ir diskomfortą, patirti jį, nes skausmo neįmanoma „išmedituoti“.
Moteris sako, kad tai padėjo jai nustoti apsimetinėti, kad viskas yra gerai ir pradėti būti tikra.
Pirmiausia pasirūpinkite savimi
27 metų studentė Maria Martinez sakė, kad tapusi motina ji pamiršo savo poreikius.
Tačiau psichologas moterį patikino, kad ji yra tarsi automobilio baterija.
„Jei tu savimi nepasirūpinsi, mašina nevažiuos“, – paaiškino jis.
Tai moteriai leido suprasti, kad ji pirmiausiai turi pagalvoti apie save tam, kad galėtų rūpintis savo šeima.
Mylėkite save taip, kaip nebuvote mylimi vaikystėje
28 studentė Rosario Carmona teigia, kad tai buvo pats geriausias gautas patarimas.
„Aš esu gera, empatiška, maloni moteris, dauguma norėtų turėti tokias savybes. Vietoje to, kad atmesčiau savo emocinę pusę, aš mokausi ją mylėti“, – sakė ji.
Nėra geriausio laiko sunkiems pokalbiams
Inicijuoti nelengvas diskusijas svarbiais klausimais, net su šeimos nariais ar draugais, kartais yra tikrai sunku.
21 metų vairuotojas Brandonas Perezas pasakojo, kad psichologas jam išaiškino, jog nebūna tobulo momento pradėti sunkų pokalbį, ir žmogus negali tikėtis, kad visada bus pasiruošęs bet kokiems momentams.
„Neturi nervintis ir laukti pačio tinkamiausio momento“, – tokio patarimo sulaukė jis.
Aistra + kompetencija = pasitikėjimas savimi
Tokį paaiškinimą gavo savimi suabejojusi trisdešimtmetė Cindy V.
Jos teigimu, tai leido jai kitaip pažiūrėti į daugelį gyvenimo sričių – nuo darbo iki sporto.
„Aš pradėjau suvokti, kodėl ėmiau nepasitikėti savimi. Dabar žinau, kad man reikia išmokti naujų dalykų srityse, kuriose noriu įgyti pasitikėjimo“, – sakė ji.
Sveika nustatyti ribas, kai bandote būti drąsesnis
„Geriausias gautas patarimas buvo tai, kad normalu nusibrėžti ribas su kitais žmonėmis, kai bandote atrasti savo balsą“, – pasakojo 29 metų Mandy Dortschy.
„Visada maniau, kad niekada nedrįsiu užstoti savęs. Vis dar mokausi atsiverti“, – teigė ji.
Atsirinkite žodžius
Kai namų šeimininkė Luz Elena su psichologu kalbėjosi apie savo bendravimą su uošviais ir nemalonius, bet būtinus pokalbius su jais, ji išgirdo patarimą nekalbėti iš nusivylimo ir pykčio taško.
„Šis patarimas buvo nuostabus. Aš iškart nusiraminau ir gerai apie tai pagalvojau, o vėliau ėmiau naudoti praktikoje ne tik bendraudama su uošviais“, – sakė ji.
Net jei nesate protingiausias žmogus kambaryje, jūsų mintys vis tiek svarbios
Dietistės Carol Guízar gyvenimą apkartino baimė kalbėti viešai.
„Mano psichologas man pasakė, kad net jei nesi protingiausias žmogus kambaryje, tavo mintys vis tiek svarbios. Tai išgirsti buvo labai svarbu. Visada tai prisimenu, kai pradedu savimi abejoti“, – sakė ji.
Savo kūną ir protą jūs patys pažįstate geriausiai
29 Hannah Rodriguez pasakojo, kad geriausias iš psichologo išgirstas patarimas buvo įsiklausyti į save ir save pajausti.
„Aš esu didžiausia manęs pačios ekspertė“, – sakė ji.
Švęskite laimėjimus
Proveržis terapijoje yra svarbus. 28 renginių organizatorė, norėjusi likti anonime, sakė, kad ją psichologas išmokė, jog augimą ir progresą reikia švęsti.
„Padėkite sau geriau pajausti naująjį save. Tai padeda labiau savimi pasitikėti, skleisti šilumą ir meilę sau“, – sakė ji.
Empatijos duokite ir sau
„Geriausias patarimas, kurio sulaukiau, buvo į save žiūrėti su tokia pat empatija, su kokia žvelgiu į kitus“, – pasakojo 32 metų Kaitlin Nelson, dirbanti sesele.