Gamina kavą iš šaknų
Ramūnas ne vienus metus gyveno Marijampolės rajone, tačiau galiausiai sugrįžo ten, iš kur kilusi ir jo mama – į Anykščius. Čia ūkininkas „parsivežė“ savo įkurtą „Arbatos magiją“ ir žmonėms siūlo paragauti įvairių gėrybių. Vienos jų – gilių, kiaulpienių ir morkų kavos.
„Lietuviams jau nusibodusios ir yra per paprastos žolelės, todėl sumaniau atgaivinti senąjį būdą gaminti kavą. Arbata yra viskas, ką gali užpilti vandeniu – net įdėjus uogienės, gėrimas tampa arbata. O kava galima vadinti paskrudintas augalo dalis. Pavyzdžiui, tautiečiai anksčiau skrudindavo giles, įvairias šaknis, sėklas.
Pakepinus žalią lapinę dalį, nieko neišeitų – ji sudegtų, o šaknis gali tapti kasdieniu gėrimu. Būtent tokia ir buvo idėja, – prisimena R.Daugelavičius. – Šios augalų dalys neturi kofeino, bet jose yra kitų naudingų medžiagų. Šiais laikais, kai maitinamės ne visada pilnavertiškai, tokios kavos gali tapti puikiu maisto papildu.“
Ramūno žiniomis, gilių kava yra gaminama ir kituose Lietuvos kraštuose, tačiau kiaulpienių bei kitų šaknų kava – tik Anykščiuose, kur jos ir atgimė.
„Aš jau gerus 10 metų tuo užsiimu ir populiarinu tokią kavą. Žmonėms visada sakau – tik darykite. Mes pamirštame, kas auga labai arti, ir ieškome tolimų augalų, kurie neva padės. Kiaulpienės gauti nesunku, o ji naudinga pradedant virškinimu, baigiant onkologija“, – tikina R.Daugelavičius.
Ramūnas pastebi, kad tokios kavos ypač populiarėja tarp jaunimo, nes jiems dar nėra išsivysčiusi priklausomybė kofeinui, nereikia papildomai stimuliuoti energijos – užtenka ir turimos savos.