Kokie tie šalutiniai poveikiai gali būti ir ką turėtume žinoti?
„Bene dažniausiai galima išgirsti, kad hormoninė kontracepcija sukelia nevaisingumą. Į šį klausimą galiu atsakyti aiškiai ir tvirtai – tai yra netiesa“, – aiškina gydytoja ginekologė Daiva Keršulytė.
Kokios apsisaugojimo priemonės populiariausios?
Gydytoja sako, kad populiariausiomis apsaugos nuo nėštumo priemonėmis išlieka kontraceptinės tabletės. „Tiesa, dabar moterys vis dažniau renkasi ir hormonines kontraceptines spirales, kadangi jos tinka ir negimdžiusioms moterims bei veikia vietiškai. Mokslas eina į priekį, tad kontracepcija tobulėja, turi vis mažiau šalutinių poveikių, pavyzdžiui, jau turime tokias priemones, kurios nedidina trombozės rizikos“, – sako pašnekovė.
Gydytoja aiškina, kad pradėjus vartoti kontraceptines tabletes, žiedą, pleistrą ir pan., yra prisitaikymo (kitaip, adaptacijos) laikotarpis, kadangi kiekvienos moteris organizmas į tai reaguoja skirtingai. „Gali pasitaikyti aciklinių pakraujavimų, patepliojimų, nuotaikų kaita, pykinimas, krūtų jautrumas. Tokie pojūčiai gali tęstis apie tris mėnesius, po to organizmas prisitaiko ir šie pojūčiai išnyksta“, – pasakoja specialistė.