Kaip rašo „Prevention“, štai 5 faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką šios nemalonios ligos rizikai.
Nepakankamai dažnai keičiate tamponus
„Mielių bakterijos tarpsta drėgnoje ir šiltoje aplinkoje, o tamponų ar įklotų naudojimas padeda palaikyti didesnį drėgmės lygį“, – teigia ginekologė Taraneh Shirazian. Jos patarimas paprastas – keiskite įklotus ir tamponus kuo dažniau ir reguliariau, ypač, kai lauke šilta.
Vartojate antibiotikus
Neveltui specialistai pataria kartu su antibiotikais gerti ir gerąsias bakterijas. Labai dažnai po antibiotikų kurso moteris užklumpa pienligė, kadangi antibiotikai sunaikina ir mums reikalingas gerąsias bakterijas. Tą patvirtina ir gydytoja Kathryn A. Boling: „Antibiotikai gali nužudyti gerąsias bakterijas ir paskatinti grybelio Candida augimą makštyje“. Štai kodėl reikėtų gerti probiotikus arba vartoti daugiau jogurto su gyvosiomis bakterijomis.
Jūsų cukraus kiekis kraujyje padidėjęs
Tikinama, kad dėl pienligės gali būti kalta ir mūsų mityba, ypač, kai persistengiame su cukraus kupinais saldėsiais. Grybelis Candida minta cukrumi, todėl gali paskatinti uždegimus visame kūne, taip pat sukelti ir pienligę.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ginekologė Žaneta Kasilovskienė: „Aistros paplūdimyje gali baigtis rimtomis infekcijomis“
Nešiojate itin aptemptus apatinius
„Labai ankšti ir aptempti apatiniai, kurie pagaminti iš sintetinių medžiagų, neleidžia odai kvėpuoti, sukuria drėgną ir šiltą aplinką, kurioje bakterijos dauginasi“, – teigia T. Shirazian. Ginekologė taip pat pataria bent kelis kartus per savaitę miegoti be kelnaičių, kadangi tai teigiamai veikia makšties sveikatą.
Naudojate aromatizuotą moterims skirtą produkciją
Pavyzdžiui, įvairūs įklotai, prausikliai, servetėlės ir kitos priemonės, kurios stipriai kvepia, tikrai neigiamai veikia makšties mikrofolorą. Todėl jeigu nenorite pasigauti infekcijos ar sulaukti alerginės reakcijos, rinkitės bekvapę produkciją ir nepersistenkite.
Kitos pienligės priežastys, kurias turite žinoti: imuninės sistemos nusilpimas, antibiotikų vartojimas, netinkama mityba, didelis angliavandenių kiekio vartojimas, nėštumas, lytinio gyvenimo ypatumai, netinkamas prezervatyvų naudojimas, sintetinių kelnaičių itin aptemptų džinsų nešiojimas.