Grįžusi į Lietuvą, Gintarė atvyko į Kauno klinikų Kulautuvos reabilitacijos ligoninę. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jurgita Kriaučiūnienė sako, kad įvertinus pacientės būklę, pastebėtas kojų paralyžius, surandėjimas kelių bei čiurnų sąnariuose.
„Patyrus tokias traumas, reikalingiausia procedūra – kineziterapija, todėl Gintarei ji taikoma tiek salėje, tiek vandenyje. Taip pat atliekamos ir kitos procedūros, sustiprinančios kineziterapijos poveikį“, – pasakoja J.Kriaučiūnienė.
Ji priduria, kad parinktos procedūros padeda išlaikyti raumenų tonusą, surandėjimų profilaktiką ir gerina kraujotaką.
„Prabėgus metams nuo procedūrų taikymo pradžios, pacientės būklė ir savarankiškumas gerėjo. Iš pradžių mergina pradėjo vaikščioti su vaikštyne, vėliau – su alkūniniais ramentais, – aiškina gydytoja. – Reikšmingai sustiprėjo jėga kojų raumenyse.“
Šiuo metu Gintarė jaučiasi gerai, džiaugiasi pasiektais ir vis dar siekiamais rezultatais.
„Pastebiu, kad pasikeitė mano vaikščiojimas. Pagaliau galiu eiti su ramentais, o tai – mano ir gydytojų ilgai siektas rezultatas, – šypsosi ji. – Norisi padėkoti visam ligoninės personalui už pagalbą ir už tai, kad čia visada norisi grįžti.“
Pagaliau galiu eiti su ramentais, o tai – mano ir gydytojų ilgai siektas rezultatas.
Merginos istorija – sėkmės pavyzdys kitiems pacientams.
„Aš visada ją pateikiu kaip pavyzdį tiems, kuriems trūksta motyvacijos. Visa gijimo eiga priklauso nuo paties žmogaus ir jo noro pasveikti“, – pažymi J.Kriaučiūnienė.