Greitoji pagalba: kas padės įveikti pirmuosius peršalimo simptomus?

Jaučiate, kad gerklę kutena kosulys? Bėga nosis ir peršti gerklę? Kad pirmieji peršalimo požymiai nevirstų liga ar rimtomis komplikacijomis, išbandykite paprastus būdus, padėsiančius greitai atsistoti ant kojų.
Liga
Liga / Vida Press nuotr.

Šeimos gydytoja Jane Sadler tinklapiui health.com teigia, kad žmogus vidutiniškai per metus serga 3 kartus ir kad peršalimas tęsiasi iki 9 dienų. Kokie patarimai padės jaustis geriau jau kitą dieną?

Gerkite vandenį arba sultis

Profesorius Williamas Schaffneris sako, kad pajutę pirmuosius peršalimo simptomus, turėtumėte pradėti vartoti skysčius. Tam tinka sultys, vanduo, arbata ir panašiai. Būtent skysčiai gali padėti sumažinti gerklės skausmus, atlaisvinti užsikimšusią nosį.

Skalaukite gerklę sūriu vandeniu

Pusę šaukštelio druskos ištirpinkite šiltame vandenyje ir gautu mišiniu skalaukite burną: „Druska ištraukia vandens perteklių patinusiuose audiniuose, mažina uždegimines reakcijas, gerklės sudirgimą“, – pažymi Philippas Hagenas. Skalavimo metu taip pat pašalinamos ir bakterijos bei virusai.

Nosies priežiūra

Tam jums labiausiai tiks jūros vanduo, kadangi padės užkirsti kelią įsibėgėjančiai slogai. Be to, karštas dušas taip pat puikus pasirinkimas – šilta drėgmė padeda išvalyti nosies ertmę.

Medaus stebuklas

Vietoje to, kad griebtumėtės sirupų ar kitų vaistų nuo kosulio, atsigręžkite į medų. Medus – tai puikus pasirinkimas, kenčiantiems nuo gerklės skausmo ir kosulio. Kaip sako profesorius Harley Rotbartas – 1–2 arbat. š. tiesiai iš stiklainio ar į arbatą (tik ne labai karštą!) gali tapti puikiu vaistu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl rytą verta pradėti stikline vandens su medumi?

Darbas palauks

Labai dažnai net sirgdami mes dirbame, o tai prastas pasirinkimas. Specialistai sako, kad mūsų kūnas kur kas geriau susidoros su virusais, jeigu mes ilsėsimės. Tačiau jeigu neturite tokios galimybės, tuomet, pasak gydytojos Janet O’Mahony, vertėtų laikytis atokiau nuo bendradarbių, nes pirmos kelios dienos virusui plėtotis labai palankios. Todėl nepamirškite kuo dažniau plautis rankas. Pabrėžiamas ir streso faktorius, kuris turi įtakos ir ligos pradžiai, ir jos būklei, todėl stenkitės kad jus suptų harmonija.

Paslaptis – skysčiai

Pravers jau minėtos sultys, vanduo, arbata, karšta vištienos sriuba. Pastaroji, mokslininkų žodžiais tariant, iš tikrųjų padeda palengvinti peršalimo simptomus.

Sportas?

Bent jau kaip pažymi dr. J. Sadler, nedidelio intensyvumo treniruotės gali padėti pasijausti geriau, sustiprinti imunitetą. Bet tikrai nereikėtų persistengti – pulsas neturėtų viršyti 100.

Sveika mityba

Ji padės užkirsti kelią bakterijoms, mikrobams ir išlaikyti dailias kūno linijas. Geriausia rinktis baltyminę vakarienę, tarkime, liesą mėsą, žuvį, pupeles, ruduosius ryžius, antioksidantų kupinas daržoves. O po vakarienės nepamirškite karšto dušo.

Jeigu per kelias dienas nepasijautėte geriau, skausmai sustiprėjo, stipriai karščiuojate, vemiate, viduriuojate, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją – tai gali būti peršalimo komplikacijos ar bet kokia kita sudėtingesnė liga. Todėl atidžiai save stebėkite ir įvertinkite sveikatos būklę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Naminės priemonės, padėsiančios įveikti gripą ir peršalimą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų