Dėl grikiuose esančių angliavandenių jūsų nekankins alkio jausmas. Taip pat jums neteks badauti ir maitintis pagal griežtą grafiką: grikių galėsite valgyti tiek, kiek širdis geidžia, nors ir kas valandą. Dietos trukmė, priklausomai nuo pageidaujamų rezultatų, nuo 1 iki 2 savaičių.
Kuo naudinga grikių dieta?
Visų pirma, reikia pažymėti, kad grikiai yra vienas naudingiausių maisto produktų. Juose daug organizmui būtinų ir naudingų medžiagų: baltymų, amino rūgščių, fosforo, jodo, magnio, kalio, geležies, B ir P grupės vitaminų. Grikių dieta ne tik padeda greitai atsikratyti antsvorio, šios kruopos pasižymi ląstelienos gausa, kuri šalina iš organizmo toksinus ir šlakus, valo organizmą, normalizuoja žarnyno veiklą, padeda išlaikyti gražius plaukus, nagus ir odą.
Kiek dienų galima laikytis grikių dietos ir kokių rezultatų laukti?
Per 5–7 dienas, priklausomai nuo antsvorio, galima numesti iki 5, o kartais iki 7 kg. Per 2–3 dienas svoris kris greičiau, nes organizmas atsikrato skysčių. Vėliau pradeda tirpti riebalai, o jų, kaip žinia, atsikratyti sunkiau. Todėl svarbu nepasiduoti, priprasti prie grikių ir išsilaikyti likusias dienas.
Taip pat skaitykite: 6 žingsnių dieta – dailesnės formos vos per savaitę
Kaip paruošti grikius?
- Užvirinkite vandenį ir užpilkite juo grikius.
- Vėliau nupilkite vandenį ir vėl užpilkite grikius verdančiu vandeniu (1 stiklinė grikių/1,5 stiklinės verdančio vandens).
- Laikykite grikius šiltai (kuo nors uždenkite) ir palikite per naktį. Virti jų nereikia. Grikius galite laikyti ir termose.
Svarbu:
- ruošiant grikių košę, negalima jos gardinti padažais, druska, prieskoniais.
- paskutinis valgymas turėtų būti turėtų būti bent 4 val. prieš miegą.
- per dieną turite išgerti bent 1,5 l skysčių: paprasto vandens (negazuoto ir nemineralizuoto), žalios arba žolelių arbatos. Kartais galite išgerti juodos arbatos arba kavos, tačiau be cukraus.
Grikių dietos meniu
Grikiai su kefyru. Be grikių, kurių galite valgyti, kiek širdis geidžia, leidžiama gerti liesą kefyrą (iki 1 litro per dieną). Jeigu vien grikių košę valgyti jums per sausa ar prėska, galite ją užgerti arba užpilti kefyru. Jeigu labai kankina alkio jausmas, prieš miegą galima išgerti stiklinę kefyro.
Verta paminėti, kad kefyre gausu kalcio, baltymų, vitaminų A ir B. Jis gerina virškinimą ir šalina kenksmingas medžiagas iš organizmo. Atminkite, kad kefyro nerekomenduojama vartoti, jeigu jis stovi atidarytas daugiau negu tris paras, tai gali sukelti vidurių užkietėjimą.
Taip pat skaitykite: Valomoji ryžių dieta
Grikiai su džiovintais vaisiais. Dėl cukraus stygiaus šioje dietoje galite jausti silpnumą ir nuovargį. Todėl grikių košę galite pagardinti džiovintais vaisiais (ne daugiau kaip 5–6 vnt.): obuoliais, slyvomis, razinomis, abrikosais. Taip pat vietoj džiovintų vaisių leidžiama pagardinti košę šaukšteliu medaus.
Jeigu atsitiktų taip, jog pradėsite jausti galvos skausmą ir silpnumą, galite lėtai, ne iš karto sučiulpti šaukštelį medaus arba ištirpinti jį stiklinėje vandens ir per dieną išgerti.
Kaip išeiti iš dietos?
Žinoma, jeigu po dietos pulsite prie pyragaičių, šokoladų ar traškučių, numesti kilogramai gali sugrįžti. Iš dietos reikia išeiti palaipsniui, po truputį pradedant valgyti daržoves, vaisius, žuvį, vištieną. Todėl svarbiausias patarimas – nepersivalgyti. Bet jeigu taip atsitiktų, padarykite grikių dietos iškrovos dieną. Taip pat nepamirškite riboti saldumynų kiekį, išgerti 1–2 litrus vandens arba arbatos per dieną ir nevalgyti kelias valandas prieš miegą.
Kada negalima laikytis šios dietos?
Prieš laikantis šios dietos (kaip ir bet kurių kitų drastiškų dietų), rekomenduojama pasikonsultuoti su savo gydytoju. Visiškai ši dieta netinka:
- nėštumo metu;
- žindymo laikotarpiu;
- sergant diabetu;
- jeigu dirbate sunkų fizinį darbą;
- sergant skrandžio ligomis, turint virškinimo sutrikimų;
- esant širdies ar inkstų nepakankamumui;
- jeigu jums buvo atlikta pilvo organų operacija.
Grikių dietos privalumai
- Nėra jokių apribojimų dėl suvartojamo maisto kiekio: grikių galite valgyti tiek, kiek norite.
- Dažniausiai nejaučiamas nuovargis, silpnumas ir mieguistumas.
- Efektyvumas: svoris metamas gana greitai. Kasdien vis labiau jusite lengvumo pojūtį.
- Grikiuose daug maistinių skaidulų (ląstelienos), kurios išvalo organizmą.
- Dėl B grupės vitaminų, augalinių baltymų gausos, neretai pagražėja oda, sumažėja celiulitas.
Grikių dietos trūkumai
- Grikių dieta tinka ne visiems. Kartais galimas silpnumas, greitas nuovargis, galvos skausmas. Gali būti, kad jūsų organizmui grikiai netinka, ypač jeigu anksčiau jų niekada nevalgėte.
- Dietos nelengva laikytis dėl riboto raciono.
- Jeigu po pirmojo bandymo svoris nenukrito iki norimos ribos, pakartotinai dietos galima laikytis po mėnesio.
- Gali nukristi kraujo spaudimas.
- Negalima laikytis dietos daugiau negu 14 dienų.
- Laikantis šios dietos, vitaminų ir mikroelementų organizmas gauna nepakankamai, todėl gali tekti vartoti maisto papildus.
- Šios, dietos, kaip ir kitų dietų be druskos, nerekomenduojama laikytis vasarą.
Taip pat skaitykite: „5 ir 2“ – dieta, užkariavusi pasaulį