Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 09 11

Gydytoja atsakė, kas išprovokuoja knarkimą ir kada skubėti pas specialistą

Su knarkimo epizodais susiduria beveik visi žmonės ir tai dažnai būna normali organizmo būklė, nebūtinai signalizuojanti apie sveikatos sutrikimą.
Knarkimas
Knarkimas / 123RF.com nuotr.

Visgi, Marijampolės klinikos šeimos gydytoja Vaida Banislauskaitė perspėja, kad svarbu atkreipti dėmesį, kaip dažnai kartojasi knarkimas, koks jo garsų intensyvumas, ar knarkimo nelydi kiti simptomai, pavyzdžiui, trumpalaikiai kvėpavimo sustojimai miego metu. Tokiais atvejais ši būklė gali ne tik žymiai pabloginti gyvenimo kokybę, bet ir tapti kur kas rimtesnių sveikatos problemų priežastimi, rašoma „InMedica“ klinikos pranešime žiniasklaidai.

„Mums miegant, atsipalaiduoja viršutinių kvėpavimo takų audiniai ir dėl įvairių priežasčių atsiranda šių takų obstrukcijos požymiai, kitaip tariant, sumažėja kvėpavimo takų praeinamumas. Tada oro srovė negali laisvai judėti ir sukelia audinių vibraciją – dėl to atsiranda knarkimo garsai. Kuo didesnio laipsnio kvėpavimo takų susiaurėjimas pasireiškia, tuo sunkiau juda oro srovė ir knarkimo garsai tampa intensyvesni“, – pasakoja V.Banislauskaitė.

Kas išprovokuoja knarkimą?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai