Pastaruoju metu siaučiant tymų protrūkiui netyla ir kalbos apie skiepus: vieni griežtai pasisako už, kiti („antivakseriai“) – prieš juos. Už vaiką atsakingi tėvai, jie sprendžia, kokiomis vakcinomis skiepys savo atžalą, o kokiomis ne. O gal išvis neskiepys jokiomis.
Studijoje su bendrosios praktikos gydytoja V.Strazdiene kalbėjomės apie tai, kiek iš viso yra skiepų, kuriais skiepijami vaikai, kiek jų planinių, o kiek papildomų? Kaip tėvams pasirinkti, kokiais papildomais verta skiepyti vaiką, kokiais ne?
Ar atliekami tyrimai prieš skiepijant? Su kokiomis neigiamomis reakcijomis po skiepo yra galimybė susidurti ir kurie skiepai neigiamų reakcijų iššaukia daugiausia?
Gerai ar blogai elgiasi tėvai, kurie baiminasi pirmųjų skiepų dėl neva silpno vaiko imuniteto ir tuos skiepus nukelia vėlesniam laikui?
Iš kur tiek mitų apie skiepus? Galbūt gydytojai skiria per mažai dėmesio supažindinti tėvus išsamiau, paaiškinti, kas yra skiepas ir kokios galimos reakcijos pasiskiepijus?
„Gydytojas pataria“ – antradieninė 15min laida, kurioje GYVENIMAS žurnalistė Indrė Pepcevičiūtė kalbina gydytojus, jų teiraujasi, kaip pagerinti savijautą, sustiprinti sveikatą ar užkirsti kelią pavojingoms ligoms. Laida transliuojama 14 val.