Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gydytojas: triukšmas gali negrįžtamai pakenkti mūsų ląstelėms

Triukšmas gali žmones erzinti, tačiau ar jis smarkiai kenkia sveikatai? Specialistai pabrėžia, kad triukšmo žala gali būti labai stipri – jis gali negrįžtamai pakenkti mūsų neurosensorines ląsteles, taip pat sukelti stresą, nemigą ar net paveikti virškinimą.
Moteris klausosi muzikos
Moteris klausosi muzikos / Shutterstock nuotr.

Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas atkreipia dėmesį, kad 140 decibelų yra gyvybei pavojinga riba. Toks triukšmas gali būti, pavyzdžiui, aerodromuose. Palyginimui, įprasto žmogaus kalbėjimo garsumas siekia 60–70 decibelų.

Z.Javtokas pažymi, kad triukšmo poveikis sveikatai priklauso nuo to, kiek ilgai jis trunka ir kokio yra stiprumo. Anot jo, ilgiau trunkantis labai stiprus garsas gali negrįžtamai pakenkti mūsų neurosensorines ląsteles, esančias vidinėje ausyje.

„Tada nebegalima perduoti signalo į nervą, smegenis. Ir mes po truputį kurtėjame“, – sako gydytojas.

Koncertuose, kuriuose gali skambėti triukšminga muzika, Z.Javtokas pataria eiti į tylesnes zonas, į ausis įsidėti kištukus, kurie pardavinėjami vaistinėse.

Gydytojas pasakoja, kad netgi Londono simfoninis orkestras nusprendė pakeisti muzikantų išdėstymą vien dėl to, kad styginiais instrumentais grojantys muzikantai išvengtų už pat jų nugarų skleidžiamų pučiamųjų instrumentų garsų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais