Gydytojas urologas Aurimas Žibutis: „Vyrų potencijos sutrikimų tendencijos neramina, bet sprendimų yra“

Vyresnių nei 45 m. Europos vyrų plataus masto tyrimas – apklausta apie 108 tūkst. vyrų – rodo, kad tik apie 40 proc. jų nepatiria erekcijos sutrikimų. Likę net 60 proc. turėjo lengvesnius ar sunkesnius erekcijos sutrikimus. Panaši tendencija gali būti ir Lietuvoje. Tiesa vyrai apie šį savo negalavimą ne tik nutyli, bet ir nėra linkę naudoti profilaktinių priemonių, kurios ateityje gali sumažinti tikimybę susidurti su šia problema, teigia gydytojas urologas Aurimas Žibutis.
Gydytojas urologas Aurimas Žibutis
Gydytojas urologas Aurimas Žibutis / Asmeninio archyvo nuotr.

Dar labiau neramina, kad vyrai šią problemą delsia spręsti. Kaip žinia, delsimas paprastai tik pablogina situaciją. Italijos specialistams atlikus telefoninį tyrimą apie erekcijos sutrikimą ir apklausus daugiau kaip 16 tūkst. asmenų paaiškėjo, kad Europos Sąjungoje 41 proc. vyrų, patiriančių sunkių šios srities negalavimų, prieš kreipdamiesi į mediką delsė ilgiau kaip 3 metus.

Erekcijos sutrikimas – perspėjimas ir dėl kitų ligų

Gydytojas urologas A.Žibutis pasakoja, kad erekcijos sutrikimas – tai nuolatinis ar pasikartojantis vyro negalėjimas pasiekti ir (arba) išlaikyti pakankamą varpos erekciją lytiniam aktui atlikti. Erekcijos sutrikimų priežastys gali būti tiek organinės, tiek psichogeninės kilmės.

„Gajus įsitikinimas, kad erekcijos sutrikimai yra pagyvenusių žmonių problema. Tačiau vis dažniau su šia problema susiduria ir jaunesni pacientai. Jaunesnių žmonių erekcijos sutrikimo priežastys dažniau būna psichologinės: stresas darbe, nuovargis, depresija, pykčiai šeimoje, nauji santykiai ir t. t. – visa tai psichogeninės erekcijos sutrikimų priežastys“, – vardija A.Žibutis.

Gajus įsitikinimas, kad erekcijos sutrikimai yra pagyvenusių žmonių problema.

Anot jo, kitos erekcijos sutrikimų priežastys yra organinės kilmės. Dažniausiai – tai širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, endokrininės, neurologinės. Gydytojas urologas perspėja, kad jau apie dešimtmetį erekcijos sutrikimas gali būti laikomas ankstyvuoju širdies ir kraujagyslių ligų simptomu. Taip pat vienu ankstyvuoju perspėjančiu simptomu prieš galimą miokardo infarktą.

„Vyrams nederėtų delsti ir gėdytis pasitikrinti, nes tokiu būdu ateityje galima išvengti skaudesnių pasekmių“, – gydytojas urologas ragina vyrus ir jų artimuosius rūpintis sveikata.

Kas padeda išvengti sutrikimų

Anot jo, su erekcijos sutrikimais susiję rizikos veiksniai labai panašūs į širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnius: rūkymas, nutukimas, mažas fizinis aktyvumas, hipertenzija, padidėjęs cholesterolio kiekis.

„Tad pirmas patarimas būtų – keiskite gyvenimo būdą: padidinkite fizinį aktyvumą, meskite rūkyti, subalansuokite mitybą, kontroliuokite kūno svorį. Tyrimais įrodyta, jog visa tai žymiai pagerina erekcijos funkciją“, – pataria gydytojas urologas. Tačiau vien tik išvardintos pastangos siekiamų rezultatų gali neduoti. Tuomet tenka pasitelkti mokslą ir... gamtą.

Įrodyta, kad augalo Tribulus terrestris (liet. gulsčioji ragužė) veiklioji medžiaga yra viena iš efektyvių priemonių, padedančių palaikyti normalią lytinę, širdies ir kraujagyslių sistemos bei imuninės sistemos funkcijas. Tribulus terrestris auga subtropiniuose rytų ir vakarų Azijos, pietryčių Europos bei Afrikos regionuose. Dėl geltonų žiedelių šis neaukštas augalas dar vadinamas Žemės žvaigžde.

Laboratoriniai ir tyrimai su gyvūnais rodo, kad gulsčioji ragužė turi gydomąjį poveikį nuo aukšto kraujospūdžio, diabeto, uždegimų ir infekcijų, o taip pat turi įtakos vyriškojo hormono testosterono kiekiui kraujyje. Tiriant molekulinius ir ląstelinius Tribulus terrestris poveikio ląstelėms mechanizmus, patvirtintas ir preparato antiaterosklerotinis bei antihipertenzinis efektyvumas. Lietuvoje turime produktų su Tribulus terrestris pasirinkimą.

Su didžiausiu veikliosios medžiagos kiekiu

Tribulus terrestris ekstraktas, esantis preparato sudėtyje, pasižymi didele saponino protodioscino koncentracija ir gali būti skiriamas vyrams esant seksualinei disfunkcijai, vaisingumo sutrikimams, patiriant didelę įtampą ir fizinį krūvį, organizmo ištvermei padidinti ir energiniams ištekliams atkurti. Kai kuriuose tyrimuose taip pat gauta, jog Tribulus terrestris gali sunormalizuoti sumažėjusį testosterono kiekį organizme. Produktą gali vartoti tiek profesionalūs sportininkai, tiek protinį darbą dirbantys asmenys“, – pasakoja gydytojas urologas.

Lietuvos rinkoje yra maisto papildų su išskirtinai dideliu protodioscino veikliosios medžiagos kiekiu Tribulus terrestris kategorijoje. Šios žolės kokybiškame ekstrakte turėtų būti apie 45 proc. protodioscino, o viename iš maisto papildų protodioscino kiekis siekia net 60 proc. Vienoje šio maisto papildo kapsulėje yra 350 mg sausojo gulsčiųjų ragužių ekstrakto, atitinkančio 210 mg protodioscino.

Kiekvieno paciento liga yra individuali ir reikia rasti tinkamiausią būdą su ja kovoti.

Anot gydytojo urologo, erekcijos sutrikimams gydyti išrasta daugybė būdų.

„Kai vyras kreipiasi, pradedame nuo priežasties išsiaiškinimo, rizikos veiksnių ir gyvensenos korekcijos. Yra vaistų, vakuumnių prietaisų, injekcijų, gydymas mažo intensyvumo smūginėmis bangomis bei, galiausiai, protezo implantais. Kiekvieno paciento liga yra individuali ir reikia rasti tinkamiausią būdą su ja kovoti“, – teigia gydytojas urologas A.Žibutis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis