Trečiadienį Aukštadvario kartodrome A.Vasiliauskas dalyvavo draugiškoje motociklų treniruotėje. Vakaras nebuvo sėkmingas: vaikinas nuskriejo nuo motociklo ir, kaip pats sako, nusibalnojo šonus. Be to, susižeidė pėdą, ypač nepasisekė didžiajam pirštui.
Iš pradžių Almantas manė, kad tai – nieko rimta. Grįžo į Vilnių, garaže nusiavė batą ir pamatė, kad koja smarkiai tinsta. Priminti ją darėsi vis skausmingiau.
Eilėje – įvairi kompanija
Apie 22 val. A.Vasiliauskas atsidūrė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės priimamajame.
„Nykštys buvo labai skausmingas, tiesiog mėlynas“, – pasakoja. Laikas laukiant specialisto apžiūros slinko itin lėtai.
Jokio nuskausminimo negavau, nes nelabai kas kreipė į mane dėmesį.
Vaikinas nesuprato, kokiu principu švieslentėje keičiasi pacientų aptarnavimo skaičiukai, tačiau jau buvo susigaudęs, kad ne pagal traumos sudėtingumą, mat toje pačioje eilėje laukė labai įvairi kompanija: ir jis, ir kelį vos nusibrozdinusi mergina, ir t.t.
Darbuotojų pasiteiravęs apie tvarką, Almantas gavo atsainų atsakymą: „Žiūrėk į numerį.“
Prisnūsti eilėje Almantas net nemėgino – koją vis labiau skaudėjo. „Laukiau sukandęs dantis. Jokio nuskausminimo negavau, nes nelabai kas kreipė į mane dėmesį“, – prisimena vaikinas.
Konsultacija truko 20 minučių
Užtat pats Almantas buvo pastabus ir susirūpino, kad eilėje ne pirmą valandą kantriai laukiančios senyvo amžiaus moterys kenčia ne tik nuo traumos, bet ir nuo troškulio.
„Mačiau, kad joms siaubingai karšta, kad norėtų vandens, tačiau ant vienos kojos apšokinėjęs visus kampus vandens aparato neradau. Mokamame automate galima nusipirkti kavos, šokoladukų ir gazuotų gėrimų“, – apgailestauja pašnekovas, tikėdamasis, kad ligoninės vadovybė atkreips į tai dėmesį ir bent minimaliu pacientų komfortu pasirūpins nors per karščius.
Pats Almantas traumatologo apžiūros sulaukė tik 5 val. ryto. Gydytojo žvilgsnis esą buvo pavargęs, tačiau priekaištų specialisto kompetencijai pacientas neturi. Atlikus rentgeno tyrimą jam nustatytas didžiojo kojos piršto lūžis, pėda įdėta į gipsą, jei skaudės, patarta išgerti nuskausminamųjų.
Specialisto konsultacija truko apie 20 minučių. „Viskas įvyko labai greitai palyginti su tomis septyniomis laukimo valandomis“, – šyptelėjo Almantas.
Atsakymai – tik pirmadienį
Ir vis dėlto A.Vasiliauskui liko neaišku, kodėl vasarą, kai pasiekiamas traumų pikas, ligoninės priimamajame dirba tik vienas traumatologo kabinetas.
„Iki 24 val. dirbo trys, tai eilė dar šiek tiek judėjo, o po to visai sustojo“, – pastebėjo Almantas.
Viskas įvyko labai greitai palyginti su tomis septyniomis laukimo valandomis.
Klausimus apie darbuotojų darbo krūvį vasarą, naktinėje pamainoje budinčių traumatologų skaičių, vidutinę pacientų laukimo trukmę eilėje ir galimybę atsigaivinti vandeniu per karščius 15min.lt peradresavo Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei.
Juos išklausiusi gydymo įstaigos atstovė ryšiams su visuomene Agnė Žemaitytė-Ignatavičienė suskato paaiškinti, kad penktadienį į juos tikrai neatsakys – nėra Traumatologijos skyriaus vadovo.
Pasiteiravus, gal į darbų grafikus žvilgtelėtų Personalo skyriaus darbuotojai, A.Žemaitytė-Ignatavičienė užtikrino, kad be tiesioginio vadovo sutikimo informacijos niekas neteiks. Apie vandenį – irgi. Šis pokalbis vyko penktadienį apie 14 val.
15.30 val. A.Žemaitytė-Ignatavičienė 15min.lt telefonu informavo, kad dalį atsakymų surinko, tačiau – ne visus. Pateikti tą dalį ji atsisakė, mat dar trūksta duomenų ir atsakymai būtų fragmentiški. Juos pažadėjo atsiųsti pirmadienį.