„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
01 11

Helicobacter pylori infekcija: kuo ji pavojinga ir kaip gydoma

Jei jus ilgą laiką vargina virškinimo sutrikimai, skrandžio skausmai, kartais lydi pykinimas pavalgius – tai gali liudyti apie Helicobacter pylori (H. pylori) infekciją. H. pylori yra skrandžio bakterija, atspari rūgštinei terpei. Laiku nepastebėjus ir neskyrus gydymo, ji gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai. Apie tai, kaip šia bakterija užsikrečiama ir kuo ji pavojinga, portale manodaktaras.lt kalbamės su gydytoja gastroenterologe Agne Dikčiūte.
Bakterijos / Gydytoja gastroenterologė Agnė Dikčiūtė
Bakterijos / Gydytoja gastroenterologė Agnė Dikčiūtė / shutterstock / asmeninio arch. nuotr.

Skrandžio bakterija H.pylori, kurią 1982 m. atrado patologas Robin’as Warren’as ir medicinos studentas Barry Marshall’as, yra viena seniausių ir labiausiai paplitusių bakterijų žmonių populiacijoje. Jos DNR randama net Egipto mumijose ir pirmykščių žmonių palaikuose. Šiais laikais H.pylori infekcija serga apie pusė pasaulio gyventojų, didžioji jų dalis gyvena besivystančiose šalyse.

„H.pylori bakterija yra mikroaerofilinė, gramneigiama, spiralės formos lazdelė, turinti žiuželius ir gaminanti fermentus. H.pylori judrumas, gebėjimas gaminti fermentus ir prisitvirtinti prie gleivinės leidžia jai išgyventi ir daugintis žmogaus virškinimo trakte. Gausiausios bakterijų kolonijos randamos skrandyje ir dvylikapirštėje žarnoje“, – teigė „Hilla“ gastroenterologė A.Dikčiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau