„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

I.Puzaraitė-Žvagulienė pasidalino gydytojų verdiktu: „Reikės remonto“

28-erių Ineta Puzaraitė-Žvagulienė, atrodytų, nuolat spinduliuoja sveikata ir energija – moteris dažnai šmėžuoja renginiuose, plėtoja verslą, o kur dar du nuolatos dėmesio reikalaujantys maži vaikai. Visgi, nusprendusi sudalyvauti išskirtiniame tris mėnesius truksiančiame gyvenimo būdo pokyčių projekte „Gyventi sveikai – gera!“, I.Puzaraitė-Žvagulienė iš gydytojų sulaukė ne tik komplimentų.
I. Puzaraitė-Žvagulienė pasidalino gydytojų verdiktu: „Reikės remonto“
I. Puzaraitė-Žvagulienė pasidalino gydytojų verdiktu: „Reikės remonto“ / Partnerio nuotr.

„Visada džiaugiausi savo kūnu, bet ir man reikės remonto“, – nusijuokia pašnekovė ir sutinka pasidalinti vertingais specialistų patarimais.

Geriausia sporto salė – laikas su vaikais

Didelių staigmenų nei dietologo, nei kineziterapeuto kabinetuose ji sako neišgirdusi, bet, kaip pripažįsta pati, šios patirtys jai buvusios labai įdomios.

„Nesu buvusi pas kineziterapeutą, todėl viskas buvo labai smalsu. Pasodino ant specialaus aparato, kuris parodė, kad man reikia stiprinti nugarą. Kaip ir daugeliui sėdimą darbą dirbančių žmonių didelį dėmesį reikia skirti nugaros sveikatai ir jos raumenų stiprinimui, ir ne tik tada, kai problemos išsiduoda skausmais. Tai ir man šiuo atveju reikia remonto“, – atvirauja pašnekovė.

Pas kineziterapeutą ji lankysis po tris kartus per savaitę ir stiprins problemines sritis, kurios ignoruojamos ateityje gali sukelti rimtų problemų.

„Savo kūnu iš esmės džiaugiuosi. Kai lankiausi pas dietologę, ji mane tyrė specialiu aparatu ir klausė, ar sportuoju. O vienintelis mano sportas – vaikai. Aš su jais tiek nusidūkstu. Gydytoja dietologė sutiko, kad ir mitybą man reikia kiek pakoreguoti pagal tokį krūvį. Ne kiekvienam, norinčiam būti sportiškam, reikia eiti į sporto klubą ir lieti prakaitą salėje, kartais užtenka ir specifinių pratimų prie bendro dienos judėjimo“, – dėstė I. Puzaraitė-Žvagulienė.

Asmeninio albumo nuotr./Ineta Puzaraitė-Žvagulienė
Asmeninio albumo nuotr./Ineta Puzaraitė-Žvagulienė

Kineziterapeuto balas 5

Karoliniškių poliklinikos kineziterapeutas Simas Strička pasakojo, kad pirmųjų susitikimų metu buvo tiriami du dalykai – apatinių galūnių jėga ir ištvermė bei liemens (šoninių raumenų, pilvo preso ir nugaros tiesiamųjų) ištvermė. Tai, paaiškino jis, yra statinės ištvermės testavimas.

„Inetos nugaros raumenų rodikliai pagal šį testavimą šiek tiek „atsilieka“, nes kūne santykis turi būti kuo vienodesnis. Testo metu matuojame, kiek laiko asmuo gali išlaikyti statinę padėtį. Inetos statinė pilvo ištvermė stipresnė už nugaros, todėl formuojant sportavimo planą ir ateityje akcentuosiu nugaros tiesiamųjų raumenų įdarbinimą, o pilvo preso raumenų – tik palaikymą. Šoniniai raumenys neparodė didelių skirtumų“, – kalbėjo gydytojas.

Kojų raumenų situaciją jis tyrė izokinetiniu dinamometru, skaitine išraiška matuojančiu raumenų jėgą. Žmogaus kūnas nėra simetriškas, dešinės bei kairės kojos jėga gali skirtis iki 10 proc.

„Rezultatai parodė, kad Inetos kojų skirtumas siekia porą procentų – to mes, gydytojai, nevadiname reikšmingu rodikliu, nes tiek dar „telpa“ į normą. Kaip ir daugeliui žmonių Inetos kelių lenkėjai – visa užpakalinė šlaunies raumenų grupė – yra silpnesni, o tiesėjai raumenys yra dominuojantys. Tai nėra labai neraminantis rodiklis, bet, pagal tyrimo rekomendacijas, lenkėjus derėtų stiprinti“, – informacija dalinosi pašnekovas.

Izokinetinis dinamometras pagal projekto dalyvės amžių, svorį ir kitus rodiklius nurodo, kokį tikslą ji turėtų pasiekti – minimalią ir maksimalią ribas. Šiuo metu I.Puzaraitės-Žvagulienės rodikliai nesiekia minimalios ribos, dėl to reikės stiprinti lenkėjus raumenis.

„Kiekvienam svarbu suprasti, kad žmogus gali būti ir gražus, ir lieknas, bet tai nėra tapatu sveikatai“, – teigė Karoliniškių poliklinikos specialistas.

Be to, pabrėžė jis, kineziterapija nėra tik žaidimas, viskas paremta tyrimais, daugelį rodiklių galima išmatuoti ir palyginti.

Nukrypimus nuo normos reikia aiškintis individualiai, pasidomint ankstesnėmis traumomis, fiziniu aktyvumu, kuri koja dominuojanti ir pan. Jei žmogus žaidžia tenisą ar, pavyzdžiui, krepšinį, natūralu, kad viena ranka bus stipresnė, dominuojanti – ne visada nukrypimas būna patologinis.

Dietologė ir gyrė, ir patarinėjo

Projekto „Gyventi sveikai – gera“ dalyvę konsultuojanti gydytoja dietologė Edita Saukaitytė-Butvilė taip pat turėjo patarimų.

„Inetos raumenų, riebalų, visceralinių riebalų kiekiai visiškai atitinka normas. O kalbant apie mitybos įpročius, kuriuos vertinau pagal atsineštus „namų darbus“ – mitybos dienyną, jie būdingi nemažai daliai žmonių: nesuvalgoma rekomenduojama dienos norma daržovių ir vaisių, mažoka augalinės kilmės baltymų, trūksta skaidulų. Be to, Ineta neišgeria pakankamo skysčių kiekio. Ji pasižadėjo labiau į tai atkreipti dėmesį ir pasistengti padidinti šiuo metu trūkstamų maisto medžiagų suvartojimą“, – pasakojo dietologė.

Ji taip pat pagyrė, kad projekto dalyvė valgo daugiau namuose ruošto maisto.

„Dienyne aiškiai matosi, kad Ineta nesilaiko pastovaus poilsio, miego ir mitybos režimo, kas, turint du mažus vaikus, nestebina. Rekomendavau į tai atkreipti dėmesį ir pagal galimybes bent jau eiti miegoti anksčiau“, – sakė specialistė.

Be to, su žinoma moterimi buvo aptarti būdai, kaip savo ir savo šeimos mitybą koreguoti sveikatai palankesne kryptimi.

Daugiau informacijos apie tai, kaip sekasi I. Puzaraitei-Žvagulienei, ir vertingų sveikos gyvensenos patarimų rasite socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.


Informacija parengta bendradarbiaujant su LR sveikatos apsaugos ministerija, kuri įgyvendina Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija – informavimas apie veiksmų programą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs