„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įdomūs faktai apie juoką ir jo naudą organizmui

Juokas yra smagus dalykas – jis ne tik pasaulį paverčia kur kas geresne vieta, bet ir yra labai sveikas jūsų organizmui – juk ne be reikalo sakoma, kad juokas ilgina gyvenimą.
Linksmas vyrukas
Linksmas vyrukas / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Psichologija Juokas

Taigi, jei jums reikia priežasčių, kodėl turėtumėte juoktis gerokai dažniau, pasiskaitykite tinklalapyje realsimple.com išvardytus faktus apie juoką ir jo teikiamą naudą mūsų organizmui.

  • Priešingai nusistovėjusiai nuomonei, juoką iš tiesų sukelia ne pats anekdotas ar šmaikštus pasakymas, o bendravimas su kitu žmogumi. Anot Marylando universiteto psichologijos profesoriaus Roberto Provine‘o, juoką kaip bendravimo formą jau nuo seniausių laikų naudojo ir mūsų kalbėti dar nemokėję protėviai.
  • Viename iš ankstesnių profesoriaus atliktų tyrimų paaiškėjo, kad žmonės kvatoti pradeda jau vien pasiklausę gardžiai besijuokiančių žmonių įrašo, būtent dėl to įvairiose amerikietiškose komedijose ir yra uždedamas besijuokiančių žmonių fonas. Negana to, remiantis atliktu tyrimu, yra net 30 kartų didesnė tikimybė, kad žiūrėdami kokį juokingą vaizdelį nusijuoksite, jei šalia turėsite draugą.
  • Įdomu sužinoti, koks yra tobulas žodžių skaičius anekdote? Yra tikslus atsakymas – 103 žodžiai.
  • Juokas degina kalorijas. Pasirodo, jei kasdien gardžiai juoksitės, galite netgi ir suplonėti. Maždaug 10–15 minučių trukmės juokas sudegina 10–40 kilokalorijų.
  • Britų psichologas Richardas Wisemanas atskleidė, kad žmonių humoro jausmas itin glaudžiai susijęs su jų gyvenamąja vieta ir kultūra. Štai pavyzdžiui amerikiečiai vertina juokus, kuriuose reiškiamas pranašumo jausmas, o europiečiai kur kas labiau vertina anekdotus apie santuoką ir įvairias ligas. Kiek kitoks yra britų humoras, mat šios šalies piliečiams kur kas juokingiau anekdotuose naudojamas žodžių žaismas. Kaipgi jie nepasididžiuos daugiaprasmiškais savo kalbos žodžiais...
  • Apskaičiuota, kad suaugęs ir laimingas žmogus vidutiniškai juokiasi ar bent jau nusišypso maždaug 15–20 kartų per dieną.
  • Vietoj šokolado – juokas? Marylendo universiteto mokslininkas Scottas Weemsas tikina, kad žmogui juokiantis jo smegenyse aktyvuojasi tie patys malonumo signalai, kaip ir valgant šokoladą. 2003 metais atlikto tyrimo metu pastebėta, kad vien pasižiūrėjus juokingus vaizdelius žmonių smegenyse išsiskiria daugiau dopamino. Laimės hormonu vadinamas dopaminas atsakingas už nervinį laidumą. Žinomi keturi keliai smegenyse, kuriuos vykdo dopaminas. Vienas iš jų atsakingas būtent už malonumo jausmą.
  • Moksliniai tyrimai įrodė, kad paprastas ir nuoširdus juokas gerina imuninės sistemos funkcijas, didina sugebėjimą toleruoti skausmą, yra nepaprastai sveikas žmogaus širdžiai ir smegenims. Keletas tyrimų netgi įrodė, kad juokas gerina atmintį.
  • Neturite humoro jausmo? Nebėda – pasirodo, visą teikiamą juoko naudą gali gauti ir tokie žmonės. Klausiate – kaip? Juoką tiesiog suvaidinkite. Žurnale „Psichologija“ 2002 metais publikuoto tyrimo rezultatai atskleidžia, kad net ir suvaidintas ar priverstinis juokas gerina žmogui nuotaiką.

Vis dar negalite atsikratyti blogų minčių ir nors trumpam nusijuokti ar nusišypsoti? Pasižiūrėkite šį vaizdo įrašą – mielų vaikučių krizenimas jus tikrai privers gardžiai nusikvatoti:

VIDEO: Žavus ir užkrečiantis vaikų juokas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“