„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ieškote stiprybės šaltinio? Gydytojo patarimas – skaitykite poeziją

Tarp mūsų yra daug (galbūt dauguma) tokių, kurie praėjusius metus praleido bandydami surasti būdų, kaip apraudoti nuostolius ir netektis, atlaikyti įtampą ir atgaivinti COVID-19 pandemijos pavogtus malonumus.
Poezija
Poezija / „The New York Times“/Gracia Lam nuotr.

Mes per „Zoom“ stebėjome laidotuves, vestuves, išleistuves, krikštynas, bar micvas ir bat micvas, pakaitomis juokdamiesi ir verkdami negyvuose ekranuose, kai tuo pat metu mėginome suvokti tą iškreiptą pasaulį.

Tačiau man įdomu, kiek daug žmonių atsigręžė į poeziją kaip į paguodos, atsipalaidavimo, ryšio, supratimo, įkvėpimo ir susitaikymo šaltinį. Dabar, kai Jungtinėse Valstijose minimas Nacionalinis poezijos mėnuo, tam yra pats geriausias laikas.

Vienas žmogus, kuris jau seniai vertina poeziją kaip labai jam padedančią asmeniniame ir profesiniame gyvenime, yra daktaras Normanas Rosenthalis, Rokvilyje (Merilando valstija) gyvenantis psichiatras, kuris yra ir šviesos terapijos sezoniniam afektiniam sutrikimui gydyti taikymo pradininkas.

Džordžtauno medicinos mokyklos klinikos psichiatrijos profesorius N.Rosenthalis sako, kad jis naudoja eilėraščius kaip pagalbinę terapinę priemonę ir jo pacientai sulaukia teigiamų rezultatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs