Žiemą ypač pastebime savo plaukų trūkumus, o neprižiūrėdami plaukų juos dar ir sugadiname. Žiemą plaukai visą laiką yra arba šaltyje, jei nedėvime kepurės, arba nekvėpuoja, šyla, galvos oda prakaituoja, kai dėvime per šiltą kepurę.
Šaltas oras skatina kraujagyslių susitraukimą ir dėl to plaukas negauna maistinių medžiagų tiek, kad gerai atrodytų, ima silpnėti. Per ankšta kepurė padaro tą patį, nuo jos
sutrinka kraujagyslių veikla. Ne ką geriau žiemą ir patalpose. Patalpos žiemos metu yra šildomos ir jose oras pasidaro sausas, o tai irgi kenksminga plaukams, nes išsausėja galvos oda, atsiranda pleiskanų, plaukai elektrinasi, ima lūžinėti. Staigūs sąlygų pasikeitimai išvargina plaukus, jie praranda lankstumą, tampa blankūs, šiurkštūs, jų struktūra pakinta, galiukai ima šakotis.
Nuo šalčio pakinta ir galvos riebalinių liaukų veikla. Kokius plaukus jūs beturėtumėte – sausus, riebius, normalius – žiemą šalčio poveikį plaukams patirs visi. Vienų prakaito ir riebalų liaukos ims veikti aktyviau, kitų veikla visai sumažės arba vyks tokie svyravimai, kad atrodys, jog juos valdyti neįmanoma. Dienos pabaigoje kasdien plaukų vaizdas bus ne koks. Visiškai nereikia bijoti dažnai plauti plaukus, tik svarbu nepalikti juose per daug drėgmės. Na, o jei sumanytumėte išeiti į lauką su nebaigtais džiovinti plaukais, jie kaip mat užšaltų ir išsiplėtęs nuo šalčio vanduo sugadintų plauko struktūrą, jie taptų greitai lūžtantys ir šiurkštūs. Tai labai pavojinga žnyplėmis suktiems, dažytiems, tiesintiems ar kitaip chemiškai paveiktiems plaukams. Jų struktūra nuo chemikalų, karščio poveikio yra su oro tarpeliais, o kai jie užsipildo vandeniu, tose vietose minusinėje temperatūroje plaukas ir sulūžta. Drėgmė plaukuose žiemą yra priešas, o ne draugas.
Tai kuo gi kitu galime užpildyti plauko tarpelius? Kas neužšąla minusinėje temperatūroje?
Puikių rezultatų saugant plaukus nuo bet kokio poveikio duoda plaukų priežiūra aliejais. Žinodami plaukams naudojamų aliejų savybes, galime jas pasirinkti taip, kad besikeičiant sąlygoms turėtume norimą rezultatą. Įvairiausiuose šaltiniuose aliejų savybės surašytos, tačiau pačiam būtų didžiulis darbas viską išrinkti ir surašyti į vieną vietą.
Tik ką išėjusios knygos „Gražūs, sveiki ir stiprūs plaukai. Plaukų priežiūra aliejais“ autorė Nijolė Degutienė kruopščiai dirbo keletą metų, surinko po kruopelę apie aliejus viską, kas tik parašyta apie plaukų priežiūrą.
Autorė ilgą laiką ne tik rinko medžiagą, bet ir trynė aliejais savo plaukus. Per keletą metų ji pasiekė štai tokių rezultatų: plaukai ėmė augti 1,3 karto greičiau, jų augimo laikas pailgėjo nuo 2 metų iki 3 metų ir 2 mėnesių.
Čia yra 43 augalinių ir 62 eterinių aliejų sąrašai, kuriuose prie kiekvieno aliejaus parašytos plaukams skirtos savybės, ir yra savybių sąrašas, kuriame surašyti aliejai, kurie jas turi. Labai patogu žmogui patikrinti nusipirktą aliejų, ar jis veikia plaukus ir kaip juos veikia. Savybių sąraše galima rasti tai, ko net nepagalvojote apie savo plaukus – aliejų savybių, skirtų plaukams, susidarė apie 40. Todėl galima aklai nepirkti aliejų, o surasti norimą savybę ir iš karto sąraše pamatyti, kurie aliejai ją turi. Atėjus į madą kažkuriam aliejui, lengva patikrinti, kokias gi plaukams naudingas savybes jis turi ir ar nėra jis tik mados vėjas, nieko ypatingo plaukams nenuveikiantis. Augalinių aliejų sąraše yra aliejinės augalų ištraukos ir skyrius, kaip pačiam jas pasigaminti. Pasirodo, tai nėra sudėtinga.
Knyga yra ne tik žinynas, bet ir praktinis plaukų priežiūros vadovas. Čia aprašyti aliejų mišiniai plaukų ilgiui, šaknims, lašai plinkančioms vietoms, aprašyta ir parodyta, kaip juos pagaminti.
Knyga yra ne tik žinynas, bet ir praktinis plaukų priežiūros vadovas. Čia aprašyti aliejų mišiniai plaukų ilgiui, šaknims, lašai plinkančioms vietoms, aprašyta ir parodyta, kaip juos pagaminti. Visų žmonių plaukai skirtingi, todėl yra aprašyti visi aliejų panaudojimo atvejai – ir kai plaukai trumpi, kai reti, ilgi, kai labai pažeisti, kai puikūs. Knygoje išnagrinėti ir įvairiausi plaukų negalavimai – psoriazė, seborėja, grybelis, pleiskanos, priežiūra esant lizdiniam plikimui, bendram nuplikimui, slinkimui, plaukų žilumui, saulės ir karščio poveikiui, chemoterapijai. Plaukų šampūnų ir kondicionierių skyriuose išnagrinėtos šampūnų ir balzamų medžiagų grupės ir duotas pavojingiausių medžiagų sąrašas. Labai svarbus dalykas yra, kaip plauti aliejais prižiūrimus plaukus. Knygoje yra išsamus skyrius, kur apie tai pasakojama.
Aliejų savybės nesikeičia, todėl knyga yra tokia, kad ją galėjo turėti močiutė ir galės turėti anūkai.
Autorė ilgą laiką ne tik rinko medžiagą, bet ir trynė aliejais savo plaukus. Per keletą metų ji pasiekė štai tokių rezultatų: plaukai ėmė augti 1,3 karto greičiau, jų augimo laikas pailgėjo nuo 2 metų iki 3 metų ir 2 mėnesių, vienu metu esančių plaukų ant galvos padaugėjo 2,2 karto. Visa tai išsamiai aprašyta ir parodyta. Kiekvienas, panorėjęs prižiūrėti plaukus pačiu archajiškiausiu būdu, gali tai padaryti pasitelkęs į vieną vietą surinktas žinias.