„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ingredientai, bloginantys ir gerinantys raustančios odos būklę – kokie jie?

Renkantis odos priežiūros priemones, tapo itin populiaru skaityti ingredientus, kurie sudaro produktą. Internete galima aptikti nemažai grožio ekspertų video dienoraščių, aptariančių kosmetikos produktų sudėtis. Tiesa, kovojantiems su raustančia oda, tai neturėtų būti tik laikinas mados reikalas. Rožine sergančiųjų oda yra jautresnė, todėl dauguma priemonių gali dirginti odą ir liga gali pasunkėti – paryškėti veido odos paraudimas, kraujagyslių tinklas, atsirasti spuogelių. Todėl sudedamųjų dalių skaitymas gali išgelbėti nuo rožinės paūmėjimo. Kokių ingredientų reikėtų vengti ir atvirkščiai – derėtų ieškoti ant produktų pakuočių, pataria medicinos mokslų daktarė, gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė.
Ingredientai, bloginantys ir gerinantys raustančios odos būklę – kokie jie?
Ingredientai, bloginantys ir gerinantys raustančios odos būklę – kokie jie? / Partnerio nuotr.

„Juodasis“ sąrašas

Kokios sudedamosios dalys dirgina jautrią, raustančią odą ir blogina jos būklę? Gydytoja pataria rinktis priemones be odą dirginančių ingredientų: alkoholio, kamparo, kvapiųjų medžiagų, mentolio, natrio laurilsulfato (Sodium Laureal sulfate), šlapalo, pirpirmėčių, eukalipto aliejaus. Taip pat svarbu atsiminti, kad agresyvūs prausikliai ir odos šveitikliai pažeidžia odos barjerinę funkciją, dėl ko oda iššausėja ir paryškėja odos uždegimas.

Partnerio nuotr./Gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė
Partnerio nuotr./Gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė

Populiariosios rūgštys

Turbūt daugelis yra išbandę rūgštinius produktus, žadančius greitesnį odos ląstelių atsinaujinimą, pigmentinių dėmių naikinimą ir suintensyvėjusią kolageno gamybą. Ar kovojantiems su rožine tokie produktai gali būti naudingi, ar verčiau jų vengti? „Šiuo metu odos priežiūrai ar procedūroms (pilingams) naudojamos įvairios rūgštys. Rožinės pažeistai odai nerekomenduojama viena populiariausių iš alfa-hidroksirūgščių – glikolio rūgštis, kadangi ji gali būti per daug agresyvi odai ir sukelti odos paraudimą, perštėjimą, lupimąsi. Tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, yra nemažai pacientų, kurie naudoja priemones su glikolio, pieno rūgštimi ir puikiai jas toleruoja. Šiuo atveju svarbu nepamiršti gero odos drėkinimo bei iš pradžių priemonę išbandyti ant mažo odos lopinėlio. Rožinės pažeistai, jautresnei odai paprastai tinka priemonės ar pilingai su migdoline rūgštimi (taip pat alfa-hidroksirūgštimi), kadangi jos molekulė didesnė lyginant su glikolio rūgšties molekule, tad skverbiasi į odą lėčiau, ko pasekoje mažiau dirgina odą. Be to, migdolinė rūgštis turi uždegimą mažinančių, antibakterinių savybių. Vietoje glikolio rūgšties galima naudoti polihidroksi – rūgštis (populiariausia iš jų – gliukonolaktonas). Tai antros kartos alfa-hidroksi rūgštys, kurios nedirgina odos, ją drėkina, švelniai atsluoksniuoja, oda tampa lygesnė, skaistesnė, tolygesnės spalvos”, – teigia gydytoja E.Aukštuolienė.

Raustančiai odai palankūs ingredientai

Kokių sudedamųjų dalių verta ieškoti skaitant ingredientų sąrašą? Gydytoja primena, kad rožinės pažeista oda yra jautresnė, labiau linkusi į sudirgimą, paraudimą, perštėjimą, tad labai svarbu prižiūrint odą užtikrinti jos drėkinimą, barjerinės funkcijos (apsauginio odos sluoksnio) atstatymą, o taip pat – apsaugą nuo saulės. Žalingas saulės spindulių poveikis gali paskatinti rožinės paūmėjimus bei greitina odos senėjimą. Rekomenduojami švelnūs odos prausikliai ar valikliai be muilo, kurie švelniai nuvalo nešvarumus, riebalų perteklių, nepažeisdami odos apsauginio sluoksnio. Odą drėkina, atstato barjerą ir ramina hialurono rūgštis, peptidai, keramidai, alantoinas, omega rūgštys. Rožinės paveiktai odai rekomenduojama azelainė rūgštis, kuri mažina uždegimą, paraudimą, taip pat antioksidantai vitaminai C ir E. Ypatingai svarbus vitaminas C – antioksidantas, kuris pasižymi kraujagysles stiprinančiu, paraudimą mažinančiu poveikiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs