„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Inovacijos profilaktiniame migrenos gydyme

Ne paslaptis, jog didžioji dalis žmonių yra nors kartą susidūrę su galvos skausmais. Dažnai galvos skausmai yra siejami su nuolatiniu nuovargiu bei stresu, tačiau ne visi susimąsto, jog tai gali būti ir migrenos požymis. Nors ši neurologinė liga medikams jau yra žinoma ilgą laiką, tačiau vis dar išlieka apipinta paslaptimis. Gydytoja neurologė Kristina Ryliškienė pabrėžia, jog pacientui diagnozavus migreną yra svarbu ne tik pasireiškusių galvos skausmo priepuolių stiprumas,bet ir jų dažnumas. Būtent šių rodiklių analizė ir padeda individualizuoti paciento gydymą.
Inovacijos profilaktiniame migrenos gydyme
Inovacijos profilaktiniame migrenos gydyme / Shutterstock nuotr.

Profilaktinio migrenos gydymo svarba

Migreną atskirti nuo paprasto galvos skausmo padeda papildomi simptomai, pasireiškiantys kartu su galvos skausmu. Įprastai šie papildomi simptomai yra pykinimas, vėmimas, jautrumas garsui bei šviesai. Migrenos priepuoliai yra gydomi galvos skausmą mažinančiais medikamentais, kuriuos pacientui paskiria gydytojas. Visgi daliai pacientų neužtenka tik priepuolio metu vartojamų vaistų. Dėl dažnų, ilgai trunkančių ar stipraus skausmo priepuolių skiriamas profilaktinis medikamentinis migrenos gydymas. Profilaktinio migrenos gydymo pasekmė – suretėję ir palengvėję migreninio skausmo priepuoliai. Migrenos prevencijai be medikamentinio gydymo yra labai svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų bei koreguoti gyvenimo būdą, atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas. Gydytojos neurologės K. Ryliškienės teigimu, norint pacientui paskirti tinkamą gydymą, labai svarbus yra nuoseklus paciento bendradarbiavimas su medicinos specialistu.

Inovacijos profilaktiniame migrenos gydyme

Sparti technologijų plėtra atveria naujas galimybes pačiose įvairiausiose gyvenimo sferose. Medicina nėra išimtis. Gydytoja neurologė K. Ryliškienė džiaugiasi, jog neseniai profilaktinio migrenos gydymo galimybės prasiplėtė jas papildžius inovatyvia bei veiksminga biologine terapija. Biologinės terapijos medikamentai veikia specifiškai – mažina specifinio, migrenos skausmą palaikančio baltymo poveikį. Nors profilaktinis migrenos gydymas nėra naujiena, migrenos priepuoliai retinami vaistais jau kelis dešimtmečius, tačiau pastarųjų metų atradimai, t.y. biologinė terapija, turi aiškių privalumų. Tradiciniai migrenos profilaktikai naudojami vaistai yra vaistai, skirti kitų ligų gydymui, tai yra medikamentai, skirti epilepsijai, depresijai ar aukštam kraujospūdžiui gydyti. Profilaktinis migrenos gydymas šių klasių vaistais neretai būdavo nutraukiamas dėl nepakankamo veiksmingumo ar dažnų nepageidaujamų reiškinių. Naujoji, specifinė, profilaktika yra ne tik veiksmingesnė, bet ir geriau toleruojama.

Skausmo priepuolių dažnis – vienas svarbiausių rodiklių

Migrena kiekvieną pacientą veikia labai individualiai. Dalis pacientų gali kentėti nuo itin dažnai pasikartojančių skausmo priepuolių, tuo tarpu kitiems pacientams skausmai gali pasireikšti įprastu dažniu – kartą ar du per mėnesį. Išskirdama migreninių skausmo priepuolių dažnio svarbą, K. Ryliškienė akcentuoja, jog šis rodiklis įprastai ir lemia migrenos gydymo planą. Įprastinio dažnio migrenos priepuolius patiriantiems ligoniams reikia padėti surasti veiksmingą vaistą ar vaistų kombinaciją priepuoliui gydyti. Jei migrena dažna arba lėtinė – būtinas ir migreną retinantis gydymas vaistais , kurį gali paskirti tik paciento būklę įvertinęs gydytojas. Stiprų ir dažną pasikartojantį skausmą patiriančiam ligoniui rekomenduojama kreiptis į gydytoją neurologą, kad būtų patikslinta skausmą sukelianti liga ir skirtas tinkamas gydymas.

Teva kuriami vaistai padeda gydyti daugiau nei 200 milijonų žmonių visame pasaulyje. Mes žinome, jog už kiekvieno paciento slypi istorija. Šie iššūkiai mus įkvepia rasti sprendimus, padedančius kovoti su sveikatos problemomis. Mes taip pat žinome, jog lėtinės ligos daro įtaką pacientų gyvenimui viena ar kita prasme. Būtent todėl ir sukūrėme Rūpinamės Sveikata – vietą, kurioje rasite daugybę naudingos informacijos apie šias ligas, pacientų istorijas bei dar daugiau. Čia taip pat rasite naudingų patarimų, kurie padės jums išvengti sveikatos problemų bei su jomis kovoti.

Apsilankykite internetiniame puslapyje ir sužinokite daugiau apie migreną bei kitas lėtines ligas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs