Jei norite ilgiau išlikti jaunesni ir sveikesni, neprivalote būtinai imtis ko nors radikalaus ir atsisakyti visų mažų gyvenimo malonumų. Pakaks į kasdienę rutiną įtraukti keletą elementų, padėsiančių atgauti jėgas ir energiją.
1. Mažiau streso, daugiau ramybės
Perskaitėte ir galbūt net pyktelėjote: „Pagalvokit, mažiau streso! Ypač kai dirbi beveik kiaurą parą, turi pasirūpinti šeima, namų ruoša ir milijonais kitų smulkių dalykų!“, ir tai natūrali reakcija. Tačiau prisiminkite, kad stresas sukelia pačias blogiausias reakcijas jūsų kūne, verčia jus jaustis nuolatos pavargusiu, sergančiu ir žymiai vyresniu, nei esate.
Mokslinių tyrimų duomenimis įrodyta, kad būtent nuolatinis stresas nulemia ir fizinius senėjimo pokyčius: didelis adrenalino ir hormono kortizolio kiekis daro įtaką kraujo spaudimui – jis kyla, o tada intensyvėja ir širdies plakimas... Tokie hormonų lygio svyravimai turi stiprų neigiamą poveikį ne tik kūnui, bet ir psichiniam stabilumui.
2. Per daug sporto gali pakenkti...
Jei sportuojate ir tai padeda jums jaustis geriau – be jokių abejonių, neatsisakykite tokio gyvenimo būdo, tačiau prisiminkite, kad sporto salėje nebūtina lankytis kiekvieną mielą dieną. Tiesą sakant, per didelis pratimų ir fizinės veiklos kiekis gali turėti ir neigiamų pasekmių: intensyvus sportas sukelia oksidacinį stresą (tai procesas, kurio metu susidarę laisvieji radikalai atakuoja ląsteles ir sukelia negrįžtamus jų pakitimus), po kurio dažnai prasideda įvairaus tipo uždegimai. Trumpai tariant, sąnariai jums nepadėkos, o įvykę pokyčiai nepridės jaunystės.
3. ...bet aktyvi fizinė veikla – būtina
Vis dėl to, judėjimas ir kelios minutės, skirtos mankštai, turėtų būti įtraukti net ir į pačią intensyviausią dienotvarkę. Dvidešimties minučių mankšta pagerins jūsų kraujotaką, suteiks energijos imtis darbų ir net padės dorotis su sudėtingomis emocinėmis būsenomis.
4. Valgykite daugiau gerųjų riebalų
Dažnai manoma, kad gera dieta ta, kurioje nerasite nė menkiausio pėdsako riebalų, tačiau būtent riebalų trūkumas yra dažna ligų ir blogos nuotaikos priežastis. Raktas į sėkmingą dietą – gerųjų riebalų įtraukimas į valgiaraštį. Pavyzdžiui, toks maistas kaip lašiša, avokadai, riešutai ir įvairios sėklos kaip tik suteiks trūkstamos energijos ir padės išsaugoti stiprius kaulus, išlaikyti jauną ir skaisčią odą.
5. Venkite cukraus
Tai tikrai nereiškia, jog nuo šiandien privalote atsisakyti visų skanių malonumų – svarbu, kad vartotumėte juos saikingiau, kartais rinktumėtės sveikesnį deserto variantą. Bet kokia cukraus forma – baltasis, rudasis, gliukozė ar fruktozė – keliolikai minučių suteikia įspūdingą energijos pliūpsnį, tačiau jam išsekus, smingate į „dugną“ – prastėja nuotaika, didėja nuovargis.
6. Miegas, miegas ir dar kartą miegas
Miegas – didžiausias jaunystės šaltinis, o ir pasakymą „grožio miegas“ turbūt girdėjome ne kartą Tai visiška tiesa ir jokia naujiena. Miegodami organizmui leidžiame atsinaujinti, sukaupti jėgų ir energijos kitos dienos iššūkiams. Apskaičiuota, jog suaugusiam žmogui optimalu miegoti 8 valandas.
7. Maži, sveiki ritualai
Turėti kasdienį ritualą – privalumas! Dar geriau, jei jūsų pasirinktas ritualinis veiksmas suteikia sveikatos ir jėgų. Tinkamai paruoštos, kokybiškos juodosios ar žaliosios arbatos puodelis – puikus pasirinkimas pirmojoje dienos pusėje, leiskite sau bent kelias minutes susitelkti į save ir pasimėgauti maloniu arbatos skoniu ir aromatu...