Iškrovos dienų nauda
Moterys iškrovos dienų dažniausiai laikosi trim atvejais: po persivalgymo; kaip baigiamąjį etapą po ilgos dietos ar detoksikuojamosios programos; kaip reguliarią, svorį reguliuojančią priemonę, rašoma woman.ru.
Jeigu norite numesti kuo daugiau nereikalingų kilogramų, tai geriausia tiktų agurkų arba obuolių iškrovos diena.
Negalima teigti, kad vienas ar kitas iškrovos dienos receptas labiau tinka vienu ar kitu atveju. Čia labiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką mėgstate valgyti: jeigu nemėgstate kefyro, rinkitės grikius, dievinate daržoves – rinkitės agurkų iškrovos dieną ir pan.
Be to, galima atsižvelgti į tai, ko norite pasiekti: jeigu norite numesti kuo daugiau nereikalingų kilogramų, tai geriausia tiktų agurkų arba obuolių iškrovos diena. Tiesa, labai svarbu suvokti vieną dalyką – per iškrovos dieną sulieknėjama ne todėl, kad ištirpsta riebalai, o todėl, nes iš organizmo pasišalina 95 proc. skysčių ir virškinimo sistemos „šiukšlių“ (nesuvirškinto maisto, toksinų ir pan.).
Agurkų iškrovos diena: minus 3,5 kg
Agurkų iškrovos diena populiari dėl dviejų unikalių šios daržovės ypatybių. Pirma, agurkai turi labai nedaug kalorijų. Antra – norinčioms sulieknėti naudingiausia agurkuose esanti tartroninė rūgštis – medžiaga, kuri lėtina angliavandenių virtimo riebalais procesą. Per agurkų iškrovos dieną galima netekti iki 3,5 kg, todėl ją drąsiai galima vadinti pačia veiksmingiausia.
Ypatumai. Agurkų iškrovos diena turi mažiausiai kalorijų: per dieną suvartojama ne daugiau kaip 300 kcal. Todėl laikantis šios iškrovos dienos, rekomenduojama būti namie ir vengti didelių protinių bei fizinių krūvių.
Privalumai ir trūkumai. Didžiausias privalumas – veiksmingumas. Kai kuriais atvejais per dieną galima netekti iki 3,5 kg.
Valgiaraštis dienai. 1,5 kg šviežių agurkų padalinkite į 5–6 porcijas. Vartokite juos be druskos, padažų ir prieskonių. Dar galima suvalgyti 1–2 šaukštus sėlenų ir 2 kiaušinius.
Obuolių iškrovos diena: minus 3 kg
Europos mikrobiologai įrodė, kad dažnai vartojant obuolius, žarnyne padaugėja tam tikrų bakterijų, kurios stabdo puvimo procesus ir gerina maisto pasisavinimą. Dėl šios priežasties žarnyne nesikaupia nesuvirškino maisto „šiukšlės“, o tai yra pirmoji profilaktinė priemonė nuo antsvorio. O amerikiečių mokslininkai atliko eksperimentą ir priėjo prie išvados, kad moterys, kurios per dieną suvalgo po 3 obuolius (ir tuo pačiu laikosi dietos), lieknėja greičiau negu tos, kurios šių vaisių nevalgo.
Ypatumai. Per obuolių iškrovos dieną dietologai pataria vartoti ne tik šviežius, bet ir keptus obuolius.
Privalumai ir trūkumai. Obuoliai ne tik aprūpina organizmą geležimi bei vitaminais, bet ir mažina blogojo cholesterolio lygį. Be to, obuoliuose esantys flavonoidai kvercetinas ir naringinas saugo ląsteles nuo piktybinių auglių. Obuolių iškrovos dienos trūkumas – šie vaisiai didina apetitą.
Valgiaraštis dienai. Jums reikės 1,5 kg rūgščių arba pusiau rūgščių obuolių (bet ne saldžių!). Iškrovos dieną laikykitės tokios formulės: jeigu išalkote, suvalgykite obuolį, jeigu obuolio nenorite, vadinasi, nesate išalkę. Per dieną taip pat būtina išgerti 1,5 l negazuoto vandens.
Kefyro iškrovos diena: minus 2 kg
Viena populiariausių iškrovos dienų. Kefyras padės atsikratyti apie 2 kg bei normalizuos žarnyno veiklą. Turėkite omenyje ir tai, kad kefyro iškrovos diena taip pat šiek tiek palaisvins vidurius.
Ypatumai. Kefyras – skystis, todėl per šią iškrovos dieną nebūtina išgerti rekomenduojamų 8 stiklinių vandens. Visai pakaks ir 0,5 l negazuoto mineralinio vandens.
Privalumai ir trūkumai. Kefyras ne tik lieknina, bet ir apskritai yra naudingas sveikatai. Jis sureguliuoja kraujospūdį, gerina žarnyno mikroflorą, yra puiki profilaktinė priemonė nuo karieso bei saugo nuo krūties vėžio. Trūkumas – laisvina vidurius, todėl šią dieną neplanuokite tolimų kelionių ar dalykinių susitikimų.
Valgiaraštis dienai. 1–1,5 l lieso kefyro (ne daugiau kaip 1 proc. riebumo) išgerti per 5–6 kartus.
Grikių iškrovos diena: minus 1,5 kg
Kiekviename grikių grūdelyje gausu naudingų vitaminų ir mikroelementų. Todėl grikių iškrovos diena – tai maloni taisyklės išimtis, kad vieno produkto valgymas (kad ir vieną dieną) yra sunkus išbandymas organizmui. Grikių iškrovos dienos visai nesunku laikytis.
Ypatumai. Čia esmė, kaip košė bus pagaminta: grikių jokiais būdais nereikia virti, o tik užpilti verdančiu vandeniu. Pavyzdžiu, užpilate grikius iš vakaro verdančiu vandeniu (vandens dvigubai daugiau negu kruopų) ir per naktį paliekate brinkti.
Privalumai ir trūkumai. Didžiausias privalumas – šio produkto vertingumas. Be to, grikiai – tai lėtai pasisavinami angliavandeniai, t. y. ilgai jausite sotumą. Minusas – per dieną galima atsikratyti ne daugiau kaip 1,5 kg.
Valgiaraštis dienai. Teoriškai grikių valgyti galima tiek, kiek tik norisi. Kadangi šios kruopos turi būti be druskos, sviesto, pieno, padažų ir kitų prieskonių, daug jų „neįveiksite“. Šiaip patariama kas 2–3 val. suvalgyti po 1 stiklinę užplikytų grikių. Be to, per dieną reikia išgerti apie 2 l gryno, negazuoto vandens.