Visi puikiai žinome, kad džiovinti vaisiai yra naudingi mūsų sveikatai, gali tapti puikiu saldėsių pakaitalu, taip pat tinka įvairiems kulinariniams šedevrams.
Abrikosai – vitaminų bomba
Abrikosų gimtine laikoma Armėnija, o štai Kinijoje ir Indijoje jie auginami daugiau kaip 5000 metų. Šie vaisiai – tai kalcio, magnio, natrio, geležies, fosforo šaltinis, tačiau bene daugiausia juose yra kalio. Pastarasis mineralas padeda reguliuoti vandens ir druskų pusiausvyrą organizme, išvengti patinimų, sumažinti kraujospūdį, užtikrinti normalų širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, apsaugo nuo aterosklerozės rizikos. Abrikosuose gausu ir pektinų, kurie reguliuoja ir normalizuoja virškinimo procesą, pagerina mikroflorą, pašalina toksinus, padeda atsikratyti cholesterolio pertekliaus.
Ryški šių vaisių spalva jau savaime signalizuoja, kad juose galima rasti taip naudingo pigmento karoteno, kuris gelbsti pavargusias mūsų akis ir stiprina regėjimą. Mokslininkai teigia, kad žmonės, vartojantys produktų su karotenu, net kelis kartus rečiau skundžiasi įvairiomis akių ligomis, uždegimais.
Taip pat karotenas svarbus žmonėms, kurie nuolat jaučia fizinę ir psichologinę įtampą. Profilaktiškai valgykite po 4–5 abrikosus per dieną. Karotenas pasižymi ir priešvėžinėmis savybėmis. Džiovinti abrikosai ne mažiau naudingi – tokius patariama skanauti besiskundžiantiems virškinimo sutrikimais.
Taip pat skaitykite: Ką reiškia apgamai ant jūsų kūno
Abrikosai gelbsti svarbiausias plaučių, blužnies, inkstų sistemas ir saugo mūsų organizmą nuo senėjimo, taip pat – piktybinių navikų susidarymo.
Kaip pasigaminti atjauninančio gėrimo?
Nuplaukite 5 vnt. abrikosus, užmerkite šaltame vandenyje (1/2 l) pernakt. Ryte užvirinkite ir palikite atvėsti iki malonios gerti temperatūros. Gerkite likus iki valgio 30 minučių. Taip pat galite suvalgyti gėrime likusius abrikosus.