„Aktyvus laisvalaikis, reguliarios treniruotės, taisyklinga mityba ir, žinoma, pozityvus nusiteikimas – mano slaptasis ginklas, leidžiantis kovoti su senatve ir įvairiais negalavimais“, – sako Joana Bartaškienė, aerobikos pradininkė Lietuvoje.
Daugiau nei 40 metų aktyviai sportavusi moteris šiuo metu mėgaujasi auksiniu amžiumi ir nekelia sau per daug aukštos kartelės – fizinį krūvį renkasi šiek tiek mažesnį. „Džiaugiuosi, kad sporto treniruočių vis dar neapleidau: treniruotes lankau porą ar tris kartus per savaitę – tiek užtenka reikiamam tonusui palaikyti. Dažniausiai renkuosi energingus užsiėmimus, išjudinančius visą kūną. Kartais apsilankau netgi zumba pamokose – labai smagu judėti tarp kur kas jaunesnių merginų, stebėti jų entuziazmą ir jaustis lygiai tokia pat jauna“, – šypsosi Joana.
Pasak jos, vyresnio amžiaus žmones, ypač vyrus, būtina nuolat skatinti rūpintis savo sveikatos stiprinimu ir rinktis aktyvesnius laisvalaikio praleidimo būdus. „Visi mes norime būti sveiki, stiprūs ir energingi, tačiau vien tik noro nepakanka. Iš patirties žinau, kad vyresnis amžius tikrai ne kliūtis reguliariai mankštintis, daugiau judėti – nors ir esant namuose. Mes, vyresnieji, laisvo laiko turime išties nemažai, tai kodėl gi mums jo nepraleidus sveikai ir naudingai, pavyzdžiui, važinėjant dviračiu, aktyviai vaikščiojant gryname ore, apsilankant sporto užsiėmimuose, baseine ar panašiai“, – kalba J. Bartaškienė.
Moteris tikina, kad kiekvienas gyvenimo tarpsnis ypatingas ir savaip gražus. „Žinoma, viskas priklauso nuo požiūrio, galimybių ir pastangų. Tačiau turime atminti, kad sveiki įpročiai gerina mūsų gyvenimo kokybę ir leidžia geriau jaustis. Svarbiausia – tinkamai juos pasirinkti ir praktikuoti. To ypač norėtųsi palinkėti vyresnio amžiaus žmonėms“, – Tarptautinės senjorų dienos proga linki Joana Bartaškienė.
Asmeninio archyvo nuotr. / „Impuls“ trenerė Laura Sidaraitė-Michailovė |
Sporto ir sveikatingumo klubo „Impuls“ trenerės Lauros Sidaraitės-Michailovės rekomendacijos senjorams:
♦ Vyresnio amžiaus žmonėms patartina rinktis lėtesnes, mažiau intensyvias mankštas, kurios nereikalauja didelės fizinės ištvermės, pavyzdžiui, Pilateso mankšta, kalanetika, joga, kūno dizainas, taip pat plaukimas, lėtas važiavimas dviračiu ar intensyvesnis vaikščiojimas gryname ore.
♦ Treniruočių metu reikėtų vengti per didelių svorių, apkrovos ir kiekvieno asmeniniam fiziniam pasirengimui netinkamų pratimų. Svarbiausia jausti savo fizines galimybes ir pratimus atlikti nepersitempiant.
♦ Senjorams, turintiems aukštesnį kraujospūdį ar kitų sveikatos negalavimų, renkantis bet kokius sporto užsiėmimus, privaloma prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju.
♦ Bet kokio sporto užsiėmimo metu būtina nuolat vadovautis trenerio nurodymais, atidžiai sekti kvėpavimo ir pulso ritmą.
Straipsnio šaltinis – sporto ir sveikatingumo klubas „Impuls“