Jūros vanduo atskiestas šlapimu: nuo 20 laipsnių jis tampa pavojingas

Vieša paslaptis, kad tiek pajūryje, tiek prie kitų vandens telkinių besiilsiantys tautiečiai vengia ne itin maloniai kvepiančių paplūdimio tualetų ir savo gamtinius reikalus atlieka tiesiog ten, kur maudosi. Nors šlapimu kai kurie specialistai iki šiol gydo tam tikras ligas, juo dezinfekuojamos žaizdos, tvyrant karščiui šlapimo perteklius vandenyje darosi pavojingas žmonių sveikatai.
Palanga sulaukė vasarotojų antplūdžio
Palanga sulaukė vasarotojų antplūdžio / J. Andriejauskaitės/15min.lt nuotr.

Kopose tvyro šlapimo ir fekalijų kvapas, rašo delfi.lt. Kaip pasakojo neseniai netoli Palangos atostogavusi vilnietė Lina, jai teko girdėti, kad poilsiautojai jūroje matę net žmogaus fekalijų. Apie tai savo mamai garsiai pranešė iš vandens dumiantis vaikas. Tuo tarpu kopose šlapimo ir fekalijų kvapas tiesiog karaliauja.

„Užtenka paeiti už pirmos kopų juostos, kad jį pajustum. O kad jūra kiekvieną vasarą tradiciškai tampa viešuoju tualetu, juk visi žino. Kita vertus, jei paplūdimiai būtų tvarkingesni, gal situacija pasikeistų?“, – sakė pašnekovė.

Moteris taip pat pastebėjo, kad daugėja poilsiautojų, kurie jūroje be jokių skrupulų maudo savo šunis. Jiems nė motais, kad šalia maudosi kiti poilsiautojai, vaikai.

Kai vanduo perkopia 20 laipsnių temperatūrą, šlapimas tampa pavojingas

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus specialistė Nina Gendvilienė, paklausta, ką mananti apie poilsiautojų įpročius, teigė taip pat pasibaisėjusi bendru visuomenės kultūros lygiu.

„Kam eiti iki tualetų, esančių kiek tolėliau už kopų, – suprantu, kad jie netobuli, bet tinkami naudotis, – jei galima gamtinius reikalus atlikti čia pat, jūroje, nes vis tiek niekas nemato. Nėra suvokimo, kad šitaip terši ne tik kitiems, bet ir sau. Baseinuose gal jau šlapinamasi mažiau. Tik prieš keletą metų nuskambėjo kelios istorijos, kaip plaukikai nusišlapino ir dėl vandenyje esančių medžiagų jų šlapimas pasimatė. Jei į jūrą kas įpiltų tokių dažų, gal žmonės susiprotėtų, nes aplinkiniai iškart matytų, kas vyksta. Deja, visa tai kainuoja pinigus, o jų, žinia, nėra“, – svarstė higienistė.

Mamos mažus vaikus net neša nusišlapinti į jūrą. Didesniems liepia patiems į jūrą nulėkti. Nuo mažens vaikams diegiama, kad taip elgtis normalu.

Anot specialistės, jei šlapimas yra sveikas, jis nepavojingas – bakterinės taršos jame nėra. Tam tikrų gydymo metodikų šalininkai iki šiol šlapimu gydo kai kurias ligas, sakoma, kad šlapimas puikiai tinka žaizdoms praplauti. Tačiau kai vanduo gerokai įšyla – pasiekia apie 20 laipsnių temperatūrą, šlapimo prisotintame vandenyje pradeda daugintis mikroorganizmai, o tai jau pavojinga sveikatai.

„Yra ir tokių žmonių, kurie sugeba vandenyje ne tik nusišlapinti, bet ir pasituštinti. Esu mačiusi ne kartą jūroje plaukiant fekalijas“, – sakė pašnekovė.

N.Gendvilienė įsitikinusi, kad artimiausiu metu poilsiautojų įpročiai nesikeis – taigi ir toliau teks maudytis šlapimo prisotintame vandenyje. „Jūs pastebėkite – mamos mažus vaikus net neša nusišlapinti į jūrą. Didesniems liepia patiems į jūrą nulėkti. Nuo mažens vaikams diegiama, kad taip elgtis normalu“, – įsitikinusi pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų