Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Jūsų sveikata: kaip elgtis per karščius

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad tvyrant karštam orui būtina rūpintis savo sveikata. Visuomenės sveikatos specialistai ragina nepamiršti pagrindinių taisyklių, kurios padės neperkaisti.
Moteris vandenyje
Moteris vandenyje / Fotolia nuotr.
Temos: 1 Sveikata

Leiskite laiką pavėsyje

Venkite vidudienio saulės, paplūdimyje laiką leiskite po skėčiu.

Nors saulė padeda organizmui pasigaminti vitamino D ir yra naudinga, tačiau ja piktnaudžiauti negalima. Venkite vidudienio saulės, paplūdimyje laiką leiskite po skėčiu. Saugokite akis ir odą – dėvėkite prigludusius saulės akinius, pasitepkite aukšto SAF (saulės apsaugos faktoriaus) kremu, apsivilkite laisvus, šviesius drabužius, užsidėkite skrybėlę, kepuraitę ar skarelę.

Jei esate mieste, galite užeiti į prekybos centrus, parduotuves ir kavines atsivėsinti, kadangi ten dažniausiai įrengtos kondicionavimo sistemos. Taip pat svarbu prisiminti, jog negalima palikti vaikų ir naminių gyvūnų vienų įkaitusiame automobilyje.

Sveikiausias gėrimas – vanduo

Geriausios troškulio malšinimo priemonės – paprastas ar negazuotas silpnos mineralizacijos mineralinis vanduo, kokybiškas vandentiekio vanduo. Jo reikia išgerti apie du litrus per dieną Skaičiuojama, kad žmogui su normaliai funkcionuojančia širdimi ir inkstais vienam kūno svorio kilogramui pakanka 35 ml skysčių. Niekada neišeikite iš namų neturėdami su savimi geriamojo vandens buteliuko!

Nevartokite alkoholio, saldžių gėrimų ir gėrimų su kofeinu

Alkoholio vartojimas kenkia sveikatai, didina riziką patirti įvairias traumas ar nuskęsti. Karštomis dienomis žmogus prakaituodamas netenka daug skysčių, o alkoholis dar labiau paskatina dehidratacijos procesą. Žmogus gali netekti sąmonės, ypač ilgai būdamas saulėkaitoje. Vengti taip pat reikėtų ir gėrimų su kofeinu, cukrumi ar saldikliais, kadangi jie taip pat skatina vandens pasišalinimą iš organizmo.

Jei leidžiate laiką prie vandens telkinių, nepalikite mažamečių vaikų be priežiūros

Taip pat nerekomenduojama maudytis nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai. Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog negalima maudytis iškart pavalgius, taip pat nereikėtų šokti į vandenį stipriai įkaitus saulėje. Draudžiama šokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, nes galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius daiktus.

Taip pat skaitykite: 5 jauninantys ir energijos teikiantys Tibeto pratimai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas