Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką daryti, kai kimba sloga, skauda gerklę ar karščiuojate

Rudenį orai permainingi, nedaug tereikia ir, žiūrėk, pasigauname virusą, o taip nesinori kelias dienas voliotis lovoje. Sužinokite, kaip sau padėti.
Serganti šeima.
Serganti šeima. / Fotolia nuotr.

Kimba sloga

Plaukite nosį sūrstelėjusiu vandeniu – druska dezinfekuoja nosies gleivinę, todėl į kvėpavimo takus patenka mažiau mikrobų, lengvėja kvėpavimas ir nosies užgulimas. Priešingai nei nosies lašai, druskos tirpalas nepažeidžia gleivinės epitelio, yra visiškai saugus.

Rinkdamiesi vaistus nuo slogos, atkreipkite dėmesį į jų poveikį: vieni sutraukia nosies sekretą ir mažina užgulimą, kiti skystina ir palengvina kvėpavimą.

Ar žinote, kad vaistus nuo slogos patartina vartoti ne ilgiau kaip savaitę? Kitaip gali išsivystyti medikamentinė sloga.  

Taip pat skaitykite: Aromaterapijos specialistė Rima Balaišienė – apie eterinių aliejų rūšis ir veiksmingiausius derinius

Jei pajutote, kad puola virusas ar tuoj prasidės sloga, labai veiksminga pirtis arba garų ar pėdų vonelės su eteriniais aliejais, druska ar vaistažolių nuoviru. Garinantis pirtyje, kūnas įkaista iki 38,5 laipsnių temperatūros, suaktyvėja apsauginės organizmo funkcijos ir išsiskiria tam tikrų medžiagų, slopinančių bakterijų ir virusų dauginimąsi. Pirtis slopina ir įtampą, kuri silpnina imunitetą.

Sukarščiavote

Žmogaus organizmas turi unikalią savybę pats kovoti su virusais ir bakterijomis. Temperatūra – natūrali organizmo apsauga, naikinanti virusus ir bakterijas. Tokiu būdu imuninė sistema stengiasi užmušti ligos sukėlėjus, todėl, pasak gydytojų, nereikia, netgi negalima skubėti vaistais malšinti nedidelės temperatūros. Juos gerkite tik tada, kai temperatūra didesnė nei 39,5 laipsnių.  

Temperatūrą mažinkite liepžiedžių, šeivamedžių ar aviečių arbata – gerkite kuo daugiau šiltų, bet ne karštų skysčių. Tinka negazuotas stiprios mineralizacijos mineralinis vanduo – prakaituojant netenkama daug kalio, magnio ir kitų mineralų.

Karščiuojant kūną, ypač padus ir nugarą, galima įtrinti degtine – muša karštį. Pakilus temperatūrai, organizmas išeikvoja daug energijos, todėl juntamas nuovargis. Taigi kuo daugiau miegokite, nes lengviau įveiksite ligą.

Temperatūrą mažina šalti ant blauzdų dedami kompresai: šaltą rankšluostį sušlapinkite šaltu vandeniu ir juo apvyniokite blauzdas (nesiekite kelių), o ant viršaus uždėkite sausą rankšluostį ir laikykite apie 10 minučių. Procedūrą pakartokite.

Skauda gerklę

Veiksmingos čiulpiamosios pastilės, purškalai nuo ryklės uždegimo su bičių produktais, šildomieji kompresai. Stiklinėje šilto vandens ištirpdykite šaukštelį medaus ir kelissyk per dieną skalaukite gerklę. Druskos tirpalas (šaukštelis stiklinei šilto virinto vandens) naikina bakterijoms palankią terpę ir neleidžia joms daugintis. Gerklę skalauti galima ir šalavijų ar medetkų ištrauka.

Šiltos morkų, dirvinių asiūklių ar spangulių sultys su medumi taip pat naikina infekciją. Nestiprų gerklės skausmą slopina pašildytos druskos ar kopūstų lapų kompresai. Pamaigykite kelis lapus, kad suminkštėtų, uždėkite ant kaklo, apriškite šiltu šaliku ir laikykite apie valandą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos