Ką daryti su senais vaistais, panaudotais švirkštais ir termometrais?

„Pasenusių ir nereikalingų vaistų, kaip ir kitų cheminių medžiagų negalima išmesti bet kur – labai svarbu tinkamai jas sutvarkyti, kad jos nekeltų grėsmės mūsų sveikatai ir nedarytų neigiamo poveikio aplinkai“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėja Miglė Domeikienė.
Liga
Liga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pranešime žiniasklaidai SAM primena, kad pasenusius vaistus gyventojai turėtų atnešti į vaistines, kuriose dirbantys specialistai vykdydami Farmacijos įstatymo nuostatas, juos nemokamai priims ir perduos įmonei, kuri tinkamai juos sutvarkys.

„Saugodami vaistus, kurių tinkamumo vartoti terminas yra pasibaigęs, bei kitas chemines medžiagas namuose, didiname apsinuodijimų riziką. Paprasčiausiai išmesti į šiukšlių dėžę ar išpilti į kanalizaciją negalima ir vaistų, nes jei šias pavojingas medžiagas išpilsime į kanalizaciją, anksčiau ar vėliau jos pateks į vandentiekį ir padidins aplinkos užterštumą. Aplinkosaugos problemų gali kilti ir dėl to, kad iš šiukšlių dėžės šios medžiagos patenka į sąvartyną, o palaidoti po žeme pasenę vaistai ir kitos cheminės medžiagos skverbsis į aplinką. Be to, jomis gali apsinuodyti benamiai“, – teigia ministerija.

Panaudotų švirkštų, kurie laikomi pavojingomis medicininėmis atliekomis, taip pat negalima išmesti bet kur. Jei švirkštus pacientų namuose naudoja medicinos darbuotojai, jie negali palikti šių atliekų pacientų namuose.

Tais atvejais, kai vaistus susileidžia patys gyventojai, sukauptus švirkštus jie gali nemokamai atiduoti į savo savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

„Iš pacientų namų suteikus paslaugą turi būti surenkami ne tik švirkštai, bet ir lašinės, panaudotos pirštinės ir kitos atliekos. Jų surinkimas iš medicinos įstaigų ir utilizavimas yra reglamentuotas ir kontroliuojamas. Tais atvejais, kai vaistus susileidžia patys gyventojai, sukauptus švirkštus jie gali nemokamai atiduoti į savo savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Minėtos aikštelės nemokamai priima taip pat ir kitas buities pavojingąsias atliekas, įskaitant ir medicininius termometrus“, – teigia SAM.

Vilniaus mieste, iš gyventojų, termometrus nemokamai surenka UAB „Grinda“. Visiems suinteresuotiems asmenims galima kreiptis dėl išsamesnės informacijos – tel. 1355; (8 5) 215 2112; +370 650 99267 arba el. p.: 1355@grinda.lt, Kitų miestų gyventojai gali kreiptis į savivaldybes.

Šiemet, SAM duomenimis, šalies vaistinės surinko iš gyventojų beveik 14 tūkst. kg pasenusių ir nereikalingų naikintinų vaistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis