Ką nagų būklė sako apie jūsų sveikatą?

Apie tai, ką mūsų veidas gali pasakyti apie bendrą sveikatą, jau rašėme. Nagai – irgi geras informacijos šaltinis. Tik taip dažnai juos lakuojame, kad ne visada žinome, kokia yra tikroji nagų būklė: ar jie sveiki, stiprūs, ar nepasikeitusi jų spalva. Kokias ligas gali rodyti negražūs nagai?
Moteris apžiūri nagus
Moteris apžiūri nagus / Vida Press nuotr.

Kitąkart prieš lakuodamos nagus atidžiai juos apžiūrėkite. Keli dalykai, į ką verta atkreipti dėmesį, norint daugiau sužinoti apie savo sveikatą.

Pabalę nagai

Jeigu jūsų nagai atrodo pabalę, gali būti, kad jums mažakraujystė. Esant šiai ligai, pasigamina per mažai raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų).

Anemiją sukelia per mažas geležies kiekis kraujyje. To pasekmė – išbalusi veido oda, nepaaiškinamas nuovargis ir nenatūraliai blykškūs nagai (tiksliau – audiniai po nagais).

Valgykite daugiau geležies turinčio maisto (ankštinių daržovių, raudonos mėsos, žalių lapinių daržovių, riešutų), vartokite geležies papildų ir būtinai pasitikrinkite kraują.

Išbalę nagai taip pat gali būti diabeto ar kepenų ligų požymis, nes sergant tokiomis ligomis sutrinka kraujotaka. Jei turite įtarimų, apsilankykite pas šeimos gydytoją.

Pageltę sustorėję nagai

Tokie nagai atrodo labai neišvaizdžiai ir puolame juos maskuoti – poliruojame ir lakuojame keliais sluoksniais. Tačiau nereikėtų numoti į tai ranka – akivaizdžiai sustorėję nagai (jie gali pagelsti, bet nebūtinai) gali rodyti grybelinę infekciją. Ji būna įsimetusi į nago guolį (tai, kas yra po nago plokštele) ir pačią plokštelę, todėl įprasti antigrybeliniai vaistai gali nepadėti. Kreipkitės į daktarą, kad išrašytų specialių vaistų.

Įdubimai ir grioveliai

Smulkūs nagų įtrūkimai ar duobelės gali liudyti, kad jums – uždegiminė liga psoriazė (žvynelinė), kuriai būdingas viso kūno pleiskanojimas, primenantis žvynus. Sergant psoriaze, sutrinka ląstelių vystymosi ciklas ir vienas iš galimų požymių – pažeisti nagai. Jie gali pradėti augti nenormaliu greičiu, atšokti nuo guolio, atsirasti duobelių, pakisti spalva, dingti blizgesys.

Kilus įtarimui, kreipkitės į specialistą, kuris paskirs sisteminį gydymą – vaistų ir šviesos terapiją. Žvynelinė nepagydoma, tačiau ją galima kontroliuoti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Balti ruoželiai

Baltų ruoželių gali atsirasti dėl sutrikusios kraujotakos nago guolyje.

Horizontalios baltos linijos, einančios per visą visą nagą ir apėmusios ne vieną nagą, yra vadinamos Muehrcke’s linijomis. Jos gali signalizuoti apie kepenų, inkstų ligas arba baltymų bei kitų maistinių medžiagų trūkumą organizme. Baltų ruoželių gali atsirasti dėl sutrikusios kraujotakos nago guolyje. Pradžiai galite pamėginti valgyti daugiau baltyminio maisto ir stebėti, ar nagų būklė gerėja.

Jei tos linijos trumpos, pavienės ir yra tik ant vieno nago, gali būti, kad tiesiog buvo sumuštas nagas. Palaukite, kol jis ataugs, ir ruoželių nebeliks.

Trapūs, lūžinėjantys nagai

Nulaužti nagą pasitaiko kiekvienai, tačiau jei taip nutinka dažnai, gali būti kalta jūsų skydliaukė. Ji reguliuoja medžiagų apykaitą, energiją, augimą. Jei sutrinka hormonų gamyba, gali pradėti slinkti plaukai, lūžinėti ir lėčiau augti nagai. Dėl sutrikusios skydliaukės funkcijos gali pagreitėti ląstelių apkykaita ir atsiskirti nagas nuo guolio (nagai tuomet atrodo tarsi atšokę).

Jei ne tik lūžinėja nagai, bet ir kankina nuovargis, krečia šaltis, o veido oda keisto atspalvio, galite įtarti skydliaukės problemas. Apie jos būklę sužinosite atlikę kraujo tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs