Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 04 25 /2018 04 23

Kada ir kodėl reikalinga deguonies terapija?

Tyrimai parodė, kad rūkant, nuolat kvėpuojant užterštu miesto oru bėgant laikui plaučiuose kaupiasi kenksmingos medžiagos. Jos gali sukelti kosulį, dusulį, bronchinę astmą, ar net pakitimus, kurie negrįžtamai paveikia ne tik kvėpavimo organus. Gaila, kad yra žmonių, kuriems rytinis kosulys ir net peršalimo ar kvėpavimo takų ligos neatrodo rimta, ypač jei ankščiau jie nebuvo susidūrę su kvėpavimo nepakankamumo liga.
Deguonies terapija
Deguonies terapija / Projekto partnerio nuotr.

Trūkstant deguonies pablogėja visos organų funkcijos, žmogus jaučiasi pavargęs, padidėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, trūkstant deguonies ir nepakankamai kvėpuojant, pasunkėja žmogaus judėjimas ir padidėja nepakankamo judėjimo sukeliamų ligų rizika. Jeigu žmogus serga plaučių liga ir sunkiai pasisavina deguonį, jo savijautą žymiai pagerinti galima įkvepiant daugiau deguonies, nei jo yra ore.

Deguonies terapija, dar vadinama oksigeno-terapija, turi daug privalumų. Ji skatina kvėpavimo funkcijas ar suteikia energijos, užtikrina, kad visas organizmas ir organai geriau funkcionuotų bei atliktų savo užduotis. Sergant lėtine obstrukcine plaučių liga ir esant deguonies trūkumui, taikomas ilgalaikis gydymas namuose – deguonies terapija. Šiuo tikslu naudojami deguonies koncentratoriai.

Projekto partnerio nuotr./Mokslo įrodyta, kad ilgalaikė deguonies terapija ženkliai pagerina gyvenimo kokybę ir prailgina gyvenimą 5-7 metais.
Projekto partnerio nuotr./Mokslo įrodyta, kad ilgalaikė deguonies terapija ženkliai pagerina gyvenimo kokybę ir prailgina gyvenimą 5-7 metais.

Prieš pradedant deguonies terapiją atliekami keli tyrimai: rentgeno, išmatuojamas gyvybinis plaučių tūris, ištiriamos arterinio kraujo dujos, nustatomas deguonies kiekis kraujyje ramybės būsenoje ir judant. Jeigu nustatomas deguonies trūkumas, atliekama kraujo analizė (arterinio kraujo dujų matavimas). Patalpoje, kurioje atliekama deguonies terapija, draudžiama rūkyti ir dirbti su atvira ugnimi. Todėl, jei esate rūkalius, prieš deguonies terapiją turite mesti rūkyti.

Deguonis naudojamas pagal jūsų gydytojo rekomendacijas. Jums reikalingas deguonies kiekis nustatomas tyrimais. Dažniausiai vienokios dozės reikia ramybės būsenoje ir kitokios esant apkrovai, pavyzdžiui, vaikščiojant. Deguonies dozių jokiu būdu nereikėtų keisti nepasikonsultavus su gydytoju. Geresni deguonies terapijos rezultatai pasiekiami tada, kai deguonies įkvėpimas vyksta visą parą. Organizme deguonies sukaupti neįmanoma – jis sunaudojamas per maždaug 5 minutes.

Gydymas deguonimi namuose

Suaugęs žmogus vidutiniškai per minutę įkvepia 16 kartų, suvartodamas 5-8 litrus oro.

Ilgalaikė deguonies terapija naudojant deguonies koncentratorius yra prieinama ne tik ligoninės pacientams. Ji taikoma ir namuose. Gydytojui pulmonologui paskyrus deguonies terapiją namuose, deguonies koncentratorių, t.y. aparatą, kuris iš aplinkos oro nuolatos gamina reikiamos koncentracijos deguonį, galima išsinuomoti net neišėjus iš namų. Užtenka paskambinti nurodytais telefonais ir aparatas bus pristatytas per parą visoje Lietuvoje. Dabar nuomojami ir stacionarūs (stovintys namuose), ir mobilūs (su kuprinėje nešiojamais deguonies balionėliais) aparatai. Priklausomai nuo ligos stadijos, Valstybinė ligonių kasa kompensuoja šią terapiją. Tokiu atveju ir aparato atvežimas, apmokymas juo naudotis, ir jo priežiūra ligoniui nekainuoja.

AGA logo
AGA logo

NUOMOJAME deguonies kon­centratorius, pristatome į namus visoje Lietuvoje.

Vilniuje: UAB AGA, Didlaukio g. 69, tel. (8 5) 278 7787

Kaune: UAB „Euritra“, Jonavos g. 260, tel. (8 37) 330 970, 8 698 72915

NEMOKAMA linija 8 800 23222

www.linde-healthcare.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos