„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 06 03

Kai terapeutas – gamta, o ne žmogus: kuo skiriasi terapinis ir įprastas pabuvimas miške?

Gamta gali būti pagalbininkė, užuot toliau bėgus, įsidrąsinti pradėti gyventi ir tyrinėti savo jausmus, įskaitant ir baimes. Tokio požiūrio laikosi psichoterapeutė, gamtos bei miško terapijos gidė Giedrė Žalytė, jau 4 metus lydinti žmones į mišką – atrasti, nurimti. Jos teigimu, mes vis dažniau nebežinome ne tik kaip būti miške, bet ir apskritai kaip būti. Tai veda į stresą, nuovargį ar perdegimą.
Giedrė Žalytė ir miško terapija
Giedrė Žalytė ir miško terapija / Asmeninio albumo ir Aistės Gustės nuotr.

Tad su G.Žalyte kalbamės apie tai, kodėl žmones tenka išmokyti būti gamtoje, kokių tikslų ar klausimų vedami jie eina į mišką ir kaip tokią terapiją pasidaryti patiems. Galiausiai, kodėl medituoti miške pavyksta lengviau nei namuose.

– Giedre, papasakokite, kaip ir kodėl susidomėjote gamtos ir miško terapija?

– Pačia miško terapija susidomėjau prieš kokius penkerius metus perskaičiusi britų žurnalistės ir rašytojos Saros Ivens knygą „Forest Therapy“. Netrukus po to pradėjau ieškoti, kur būtų galima baigti šios terapijos mokymus, ir kadangi mokymosi procese šios praktikos man atnešė labai vertingų patirčių ir įžvalgų, sustiprėjo noras vesti šiuos užsiėmimus ir kitiems.

Turbūt labiausiai mane patraukė tai, kad iš tikrųjų būdami gamtoje – kuomet dėmesį sutelkiame į gamtą, nenaršome telefone, nesikalbame, nesiklausome muzikos – pasijuntame nurimę, paprasti ir tikri. Išorinis ir vidinis triukšmas pamažu nutyla, galime geriau išgirsti save, kartais ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“