Drėgna aplinka itin palanki terpė daugintis bakterijoms, o tai reiškia, kad per dieną gėrimo butelyje kaupiasi bakterijos, mikrobai ir grybeliai, rašoma „Fox News“.
Taip pat reikia reikėtų nepamiršti, kad jau pirmojo gurkšnio iš buteliuko jame atsirandų tų pačių bakterijų, kaip ir burnoje, ant rankų. Be to, į buteliuką gali patekti ir maisto likučių bei ligų sukėlėjų. Akivaizdu, kad neturėtumėte dalytis savo gertuve su kitais žmonėmis, ypač jei asmuo serga.
Jei tarp buteliuko dangtelio yra silikoninė guma, reikia atidžiai stebėti, kad nesusidarytų juodas pelėsis, kuris pavojingas sveikatai. Išvalyti tarpą tarp dangtelio ir tarpiklio gali būti sunku, tačiau tai reikia padaryti siekiant išvengti galimų infekcijų.
Bakterijų kiekis priklauso nuo sąlygų, kuriomis laikoma gertuvė. Šiltame automobilyje ar saulėje butelyje susidaro daugiau bakterijų nei, pavyzdžiui, šaldytuve. Nuėjus į sporto salę, ne kartą ant grindų, mankštos suoliuko ar kilimėlio mankštos metu stovėjusį gėrimo buteliuką vėliau reikia kruopščiai išplauti.
Anot mokslininkų, daugkartinio naudojimo gertuvės turi būti tinkamai išplaunamos bent kartą per dieną.