„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip elgtis, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, vaistininkai įspėja imtis visų atsargumo priemonių, stabdant užkrato plitimą.
Mergina duše
Mergina duše / „Fotolia“ nuotr.

Pasak „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistų, ypač atidūs turėtų būti tie, kurių šeimos nariams arba artimiesiems diagnozuotas šis virusas.

Jeigu COVID-19 diagnozuotas jūsų šeimos nariui, farmacijos specialistė Elvyra Ramaškienė sako, kad labai svarbu vengti bet kokio kontakto su juo.

„Jeigu jūsų artimasis susirgo lengva ligos forma, tokiu atveju, jam gali būti leista gydytis namuose, tačiau svarbu izoliuotis nuo kitų šeimos narių. Geriausia, jeigu jis galėtų gyventi atskirai arba bent būtų kitame kambaryje“, – cituojama farmacininkė išplatintame pranešime.

Atskiras puodelis, šakutė ir net rankšluostis

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šiuo virusu užsikrėtę žmonės turėtų ne tik leisti laiką kitoje patalpoje, bet jeigu yra galimybė, naudotųsi ir atskiru vonios kambariu. Pasak E.Ramaškienės, jeigu tokios galimybės nėra, svarbu užtikrinti, kad užsikrėtęs žmogus nesusitiktų su kitais šeimos nariais ir patalpos būtų kruopščiai dezinfekuojamos.

Farmacijos specialistė taip pat akcentuoja, kad koronavirusu sergantis žmogus turėtų naudoti atskirus namų apyvokos daiktus – rankšluosčius, indus, taip išvengiant papildomo kontakto su kitais šeimos nariais.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad sergantysis reguliariai plautų rankas, laikytųsi čiaudėjimo ir kosėjimo higienos – tai darytų į alkūnės linkį arba nosinaitę, kurią nedelsiant išmestų.

Kontaktas su sergančiuoju

Farmacijos specialistė įspėja, kad tuo atveju, jeigu turėjote kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi, taip pat reikalinga saviizoliacija.

„Kaip ir sergančiam žmogui, rekomenduojama izoliuotis atskirame kambaryje ir turėti kuo mažiau kontaktų su kitais šeimos nariais, taip ir tam, kuris galimai turėjo kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi“, – sako E.Ramaškienė.

„Fotolia“ nuotr./Rankšluostis
„Fotolia“ nuotr./Rankšluostis

Jeigu turėjote kontaktą su COVID-19 sergančiu žmogumi, labai svarbu stebėti, ar neatsiranda šiai ligai būdingi simptomai – karščiavimas, dažnas kosulys, dusinimas. Pablogėjus savijautai svarbu kreiptis telefonu 1808 ir vadovautis visomis specialistų rekomendacijomis.

Svarbu nepamiršti, kad rekomendacija – vengti kontakto su kitais žmonėmis, dažnai plauti rankas, valyti dažnai naudojamus paviršius ir be būtinybės neiti iš namų – galioja visiems, nes tik mobilizavęsi ir ėmęsi būtinų apsaugos priemonių galime stabdyti viruso plitimą.

Sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja karantino laikotarpiu vengti nebūtino kontakto su kitais žmonėmis, daugiau laiko leisti namuose, dažnai plauti rankas, laikytis saugaus atstumo nuo aplinkinių. Senjorai raginami, jeigu tik turi galimybę, paprašyti artimųjų pagalbos ir patys nesilankyti vietose, kur gali būti didesni žmonių susibūrimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“