Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išmokti džiaugtis sportu – naudingi patarimai ir jokios prievartos

Yra daug patarimų, kaip, kada ir kiek reikia sportuoti ir kokias sporto šakas rinktis. Rodos, pliusai ir minusai suskaičiuoti, bet visų svarbiausia – kaip pamėgti sportą ir tęsti fizinius užsiėmimus ilgą laiką, bet be prievartos? Šįkart tai ir aptarsime.
Moteris sportuoja parke
Moteris sportuoja parke / Vida Press nuotr.

Darykite tai, kas jums įdomu

Vis dar madinga bėgioti, tai daro jūsų kolegos ir kaimynai, dėl to ir jūs nusprendžiate bėgioti, nors tai ir labai ne prie širdies? Porąkart apsiaunate bėgimo batelius ir po kelių kilometrų kapituliuojate mėnesiui? Nešvaistykite laiko tam sportui, kuris akivaizdžiai jūsų netraukia. Žmonės skirtingi, pomėgiai, galimybės – irgi. Galbūt jūsų temperamentui geriau tiktų komandinis sportas, šokiai ar – atvirkščiai, kas nors lėto ir ramaus? Galų gale, visuomet galima tiesiog greitu tempu pasivaikščioti. Patikėkite, tai irgi geras sportas, jei praktikuojamas reguliariai.

Darykite tai, kas tikrai jums patinka, nepaisydami sporto madų. Kad nereikėtų savęs kaskart versti ir motyvuoti. Čia yra svarbiausias patarimas, kurio verta klausyti.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Išmokite mėgautis aktyvumu

Jeigu pasirinkote jums nors kažkiek įdomų fizinį užsiėmimą, turėtumėte juo užsiimti maloniai ir be vargo. Vis tik kartais pasitaikys, kad ūpo nebus. Tuomet žinokite, kad galima išmokyti save mėgti sportą. Be prievartos, tiesiog rasti fizinėje veikloje džiaugsmo, pajusti iš to malonumą.

Jeigu kartą kitą tikrai nesinorės sportuoti, jausitės blogai ar susiklostys tam nepalankios aplinkybės – nieko baisaus. Tiesiog kitąkart tęskite, ką pradėjote.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Sportuokite ne vieni

Sportuojant su kuo nors, natūraliai atsiranda didesnė motyvacija, labiau mėgaujamasi procesu.

Jei nesate uždaro būdo ir nemėgstate vienatvės, ieškokite, su kuo sportuoti. Jei artimoje aplinkoje nėra žmonių, su kuriais galėtumėte tai daryti (kai prireikia suderinti sporto šaką ir grafiką, pasitaiko kliūčių), pasiskelbkite, kad ieškote kompanionų, savo feisbuko paskyroje arba susiraskite feisbuke ar internete grupę. Patikėkite, kiekviename mieste atsiras bendraminčių.

Sportuojant su kuo nors, natūraliai atsiranda didesnė motyvacija, labiau mėgaujamasi procesu, o jei kurį rytą nuspręstumėte nesikelti ankščiau, žinosite, kad ten, parke, jūsų kažkas lauks.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Gražiai ir patogiai apsirenkite

Nežinome, kaip vyrams, bet mums, moterims, graži ir patogi sportinė apranga jau yra didelė motyvacija judėti. Nekalbame apie kažką superbrangaus – tiesiog stilingo ir pritaikyto sportuoti. Geri kedai ir gražūs drabužiai ne tik pakels ūpą, bet ir pagerins sportinius rezultatus. Jei bus komfortiška judėti ir jausitės gražiai, minčių neblaškys nepatogi avalynė ir sutelksite dėmesį į fizinę veiklą.

Jeigu atrodysime sau sportiški, taip ir jausimės, tokie ir būsime.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Arčiau gamtos

Gamta suteikia energijos, pakylėjimo ir gerai nuteikia likusiai dienai. Ypač jei sportuosite žalioje aplinkoje.

Kitas klausimas – kur sportuosite. Kol orai leidžia, siūlome tai daryti lauke. Net jei šiek tiek lynoja ar pučia vėjas, bet turite specialią striukę, geriau sportuoti lauke ir kvėpuoti grynu oru. Galite bėgioti ar atlikti jogos pratimus parke ar pievoje (tik pasisaugokite erkių), važinėti dviračiu po miestą, o ne minti vienoje vietoje sporto salėje, ar tiesiog greitai apeiti artimiausią kvartalą. Gamta suteikia energijos, pakylėjimo ir gerai nuteikia likusiai dienai. Ypač jei sportuosite žalioje aplinkoje. Žalia spalva, mokslininkų bei psichologų teigimu, pagerina psichinę būseną, suteikia laimės ir vidinės ramybės.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Negalvokite tik apie išvaizdos pokyčius

Ne itin sportą mėgstančios moterys tai daryti prisiverčia nebent svorio metimo tikslais. Vyrai – raumenų auginimo. Ir štai čia prasideda problema – galvojama ne kokią naudą fizinei bei psichinei sveikatai gali suteikti sportas, o kieks jis gabus pakeisti kūną. Dėl to neretai pasirenkamos nepatinkančios sporto šakos ir kankinamasi, nes „norint lieknų kojų reikia bėgti“, o „norint didelių raumenų reikia kilnoti didelius svoriu“.

Šie tikslai turi būti šalutiniai, o pagrindinis tikslas – fiziškai ir psichologiškai sutvirtėti, turėti daugiau energijos, būti geresnės nuotaikos. Moksliškai įrodyta, kad apsibrėžiant sportinį tikslą ne kaip svorio atsikratymą, o kaip ką nors kita (tarkime, sportas yra laikas, skiriamas tik sau; sportas sustiprins širdį), kalorijos dega sparčiau.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Visur su muzika

Ar sporto klube, ar gatvėje, ar parke – visur galite pamatyti sportuojančių žmonių su ausinėmis. Tai ne mados reikalas – tai galimybė pasikelti nuotaiką, nusistatyti jums tinkantį muzikos ritmą ir klausyti tik to, kas patinka asmeniškai jums. Jeigu darant kalanetikos pratimus pakanka paukštelių čiulbėjimo, užsiimant aktyvesniu sportu norisi ir muzikos.

Pastebėta, kad muzika pagerina sportinius rezultatus: jos klausant, sportuojama ilgiau ir aktyviau. Juk net namie užsileidus šokių muzikos kojos savaime pradeda trepsėti.

Vida Press nuotr./Sportuojanti mergina
Vida Press nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais