Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip įveikti nemigą be tablečių

Lėtas užmigimas – tai daugelį kamuojanti bėda. Labai nemalonu, kai niekaip nepavyksta užmigti, o rytoj laukia sunki diena ir būtina išsimiegoti.
Nemiga
Nemiga / Fotolia nuotr.
Temos: 3 Nemiga Naktis Miegas

Tinklapis econet.ru aiškinasi, kas trukdo greitai užmigti, ir pateikia sprendimus, kaip įveikti nemigą be tablečių.

Priežastys, kodėl nepavyksta užmigti

  • Baimės ir nerimas;
  • Įkyrios mintys;
  • Įtampos kūne.

Dažniausiai baimės ir nerimas sukelia įkyrias mintis. Kūnas bando išlikti budrus, išskiria adrenaliną, yra pasiruošęs bėgti ir kovoti. Baimės ir nerimas neretai būna nesuvokti, todėl kartais gali atrodyti, kad kūnas įsitempęs be aiškios priežasties.

Pagrindinė priežastis, kodėl neužmiegame, slypi ne kūne, o mūsų prote. Vadinasi, norint greitai užmigti, reikia daryti dviejų rūšių mankštas: mankštą protui ir mankštą kūnui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kankina nemiga? Taisyklės norintiems geriau miegoti

Mankšta kūnui – kad greičiau užmigtumėte

Iš tiesų, žodis mankšta gal ne visai tinkamas šiame kontekste. Juk mankštinimasis suteikia aktyvumą ir budrumą, o miegui to visai nereikia. Tad gal geriau vartoti žodį „iškrova“. Siūlome 3 „iškrovos“ būdus, kurie padės greičiau užmigti.

1. Mankšta-savimasažas

Jeigu kūnas įsitempęs, o pinigų masažui neturite, puikiai padės savimasažas. Jį atlikti labai paprasta – reikia išminkyti visus kūno raumenis, kuriuos pasiekiate. Spaudyti reikia smarkokai, kad kraujas tose vietose pradėtų greičiau tekėti; turi apimti šilumos, atsipalaidavimo jausmas.

Raumenims atsipalaidavus, kraujas išplauna visą įtampų „šlamštą“ iš ląstelių ir audinių, o į tą vietą ateina melatoninas. Masažo metu liečiami biologiškai aktyvūs taškai, tai teigiamai veikia visą kūną.

Savimasažą galima derinti su šilta vonia arba sauna, tačiau ne su karšta vonia ir nebūkite joje ilgai. Kitaip kraujas gali labai aktyviai tekėti, o tada užmigti nepavyks valandų valandas – kol nurims širdis, tol kūnas galės užmigti.

Pulsas neturi būti labai dažnas. Stebėkite pulsą: jeigu jis greitėja, vadinasi, jūs darotės budresni.

Jūsų užduotis – suvokti savo judesius ir mėgautis. Mechaniški judesiai rankomis yra nenaudingi. Reikia pajusti malonumą.

Tinkamai nusiteikti padeda lėta, rami muzika.

2. Mankšta „Lokys“

Patikrintas receptas, kuris ne kartą įrodė, kad yra veiksmingas. Atsistokite vidury kambario, primerkite akis. Ir labai lėtai pradėkite svyruoti į šonus kūno svorį perkeldami tai ant vienos kojos, tai ant kitos. Siūbuokite į šonus kaip lokys. Galima svyruoti vietoje, galima judėti ratu.

Svyravimai turi būti ritmiški, lėti. Pulsas neturi dažnėti. Kiek laiko tą daryti – kol kūnas jums duos ženklą, kad jau pasiruošęs miegoti. Būkite atidūs, signalas kiekvienam žmogui skirtingas.

Šios mankštos neįmanoma padaryti pernelyg daug.

Kokia veiksminga bebūtų mankšta kūnui, be mankštos protui vis tiek gali nepavykti užmigti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologinis testas. Miegate kaip vilkas ar kaip delfinas? Atsakymas pagerins jūsų gyvenimo kokybę

3. Mankšta protui – greitesniam užmigimui

Pati žinomiausia mankšta protui – skaičiuoti dramblius ar avis. Padeda retai, bet kritiniais atvejais prisimenama būtent ši mankšta protui. Veiksminga, kai galvoje daug minčių, bet tos mintys „silpnos“. Skaičiavimas nesusitvarko su baimėmis, nerimu ir kitomis stipriomis emocijomis.

Kita mankšta – jausti kojų pirštus. Pajauskite kiekvieną savo kojų pirštą, vėliau – du pirštus, tada tris ir t.t. Mankšta labai stipri ir vienu metu jausti keturis pirštus retai kam pavyksta. Šiai proto mankštai pavyksta įveikti net stiprius nerimus ir baimes, pakankamai įkyrias negatyvias mintis.

Trečia mankšta – pasivaikščiojimas prieš miegą. Bet tegul tai nebūna tiesiog slampinėjimas, nes nesimiega. Vaikščiodami turėkite tikslą: reikia matyti aplinkinius daiktus. Šią mankštą reikia taikyti, kai nerimas, susijaudinimas, mintys yra labai stiprios. Reikės rimtai padirbėti – protas turi iš esmės persijungti.

Nereikia klaidžioti ir galvoti apie blogus dalykus. Reikia vaikščioti ir žiūrėti į medžius, namus, žvaigždes, kelią... Į ką tik norite. Bet ne tik žiūrėti, o atidžiai ir dėmesingai apžiūrinėti – lyg matytumėte pirmą kartą.

Aišku, bus sunku. Tačiau jeigu jūs vaikštote, vadinasi, visi kiti metodai nepadėjo. Tad jūsų miegas – jūsų rankose. Vaikščioti ir žiūrėti reikia tol, kol suvoksite, kad daiktai tapo realesni. Tada – miegoti, ir sapnai greitai jus aplankys. Pasivaikščioti eikite vakare, prieš miegą, neklaidžiokite naktį.

Ketvirta mankšta – atsiminkite gerus momentus iš praeities arba svajokite apie džiugią ateitį. Ši proto mankšta neretai būna veiksminga lengvesniais neužmigimo atvejais. Svarbiausia, kad svajonėse nebūtų kažkokių kovos epizodų – nuo to tik pakils adrenalinas. Ateitis svajonėse turi būti rami ir nuteikianti atpalaiduojančiai.

Dar vienas radikalus būdas greitai užmigti – nemiegoti vieną dvi naktis per savaitę. Labai dažnai kitomis naktimis miegas tampa kokybiškesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos