2020 09 25

Kaip įveikti pokyčius, kurie užgriūva moterį sulaukus 50-ties? Gydytojų patarimai

Mediciniškai menopauzė apibrėžiama kaip fiksuotas etapas, kuris nustatomas retrospektyviai, kai moteriai metus laiko nebūna menstruacijų. Tačiau paprastai menopauzė suprantama kaip etapas, kuris prasideda nuo tada, kai išnyksta mėnesinės, ir tęsiasi iki gyvenimo pabaigos. Turint omeny, kad Lietuvoje moterų vidutinė gyvenimo trukmė yra apie 80 metų ir ji vis ilgėja, o vidutinis menopauzės amžius – apie 51 metus, vadinasi, apie 30 metų moteris gyvena menopauzėje. Tai didžiulis laiko tarpas, todėl jį nugyventi kokybiškai yra svarbu.
Moteris
Moteris / Fotolia nuotr.

Kokie simptomai praneša apie menopauzę

„Reikia pabrėžti, kad menopauzė – visiškai natūralus fiziologinis kiekvienos moters gyvenimo etapas, kurio baimė labiau susijusi su psichologiniais dalykais, t. y. su senėjimo baime“, – sako ginekologas Rolandas Žiobakas. Vis dėlto, gydytojo teigimu, menopauzės keliami simptomai gali gerokai apkartinti moters gyvenimą.

„Pirmieji simptomai, kuriuos moteris pajunta prasidėjus menopauzei, – menstruacijų ciklo pokyčiai. Mėnesinės tampa dažnesnės, nereguliarios, vėliau gali atsirasti karščio bangos, kurios pradžioje gali būti retos, o vėliau dažnėja. Nei iš šio, nei iš to gali išmušti raudonis, atsiranda naktinis prakaitavimas, kuris sutrikdo miegą. Šie ankstyvieji menopauzės simptomai, jeigu jie gana dažni ir intensyvūs, tikrai sukelia didelį diskomfortą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis