Pasirodo, kokybiškas miegas yra būtinas ir širdies sveikatai. Tai įrodė naujas Vokietijos mokslininkų atliktas tyrimas, pristatytas Šiaurės Amerikos radiologų draugijos susitikime (Radiological Society of North America), praneša portalas time.com.
Jo metu universiteto Vokietijoje mokslininkai stebėjo ligoninės priimamajame dirbančius radiologus, kurie darbe praleidžia daug valandų, dirba naktinėms pamainoms ir darbe patiria didelį stresą.
Tyrimo metu maždaug dvidešimčiai jokiomis sveikatos problemomis nesiskundžiantiems radiologams sveikatos tyrimai būdavo atliekami du kartus: prieš jų 24 val. darbo pamainą ir po jos, pamainos metu jiems miegojus tik tris valandas.
Buvo tikrinama tyrime dalyvaujančių radiologų širdies sveikata, jiems taip pat būdavo išmatuojamas kraujo spaudimas, atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai.
Palyginę, kaip kinta tiriamųjų sveikatos būklė prieš darbo pamainą ir po jos, mokslininkai pastebėjo akivaizdžius skirtumus. Ypač atkreiptinas dėmesys į žalą širdies sveikatai.
Po darbo pamainos radiologams atlikti tyrimai parodė įtampą širdies veikloje, pakilusį kraujo spaudimą, pagreitėjusį širdies ritmą ir padidėjusį skydliaukės hormonų, į kraują išsiskiriančių dėl patiriamo streso, kiekį.
Nors tyrimas buvo nedidelės apimties ir jame dalyvavo nedaug žmonių, jį atlikę mokslininkai tikina, kad tai viena pirmųjų studijų, akivaizdžiai leidusių pažvelgti į realaus pasaulio poveikį mūsų miegui ir kaip jo trūkumas kenkia mūsų širdies sveikatai. Tai puiki paskata atlikti dar daugiau ir išsamesnių tyrimų.