Kaip savo šeimininkus gydo katės

Turbūt girdėjote sakant, kad asmenys, kurie namuose turi gyvūną ir juo rūpinasi, rečiau skundžiasi įvairiais negalavimais ir gyvena ilgiau. Tiesa, mokslininkai augintinių poveikį žmogaus savijautai pradėjo studijuoti visai neseniai. Taigi, ką jie išsiaiškino apie kates ir jų poveikį žmonėms?
Kačiukai
Kačiukai / „Fotolia“ nuotr.

Sakoma, kad pūkuota naminė katė – vienas tobuliausių gamtos kūrinių. Šis gyvūnas ne tik gali suteikti teigiamos energijos, bet ir sugeria neigiamą. Seniai pastebėta, kad neigiama energija kates traukte traukia. Tačiau jei katės nemylite, nė nesitikėkite, kad ji jums padės.

Katės daug jautriau nei kiti gyvūnai pajunta žmogaus nuotaikas, ypač šeimininko požiūrį į ją. Vartotojiško požiūrio katė nepakęs, o mylinčiam ir rūpestingam šeimininkui tikrai palengvins įvairiausius negalavimus.

Jeigu kamuoja neuralgija arba artritas, katė pati ras skaudamą vietą ir vis taikysis prie jos prisiglausti, sušildyti. Gyvūnėlis stengsis įsitaisyti taip, kad būtų kuo patogiau šeimininkui – jau geriau pati išsiries neįprasta poza, kad tik priglustų prie skaudamos vietos. Sunku pasakyti, kas konkrečiai gydo – katės energinis laukas, lengvas masažas, kūno šiluma ar raminamas murkimas. Tačiau faktas – skausmas praeina.

Taip pat skaitykite: Mokslininkai: katės nemyli savo šeimininkų

Mokslininkai pastebėjo, kad katės iš anksto įspėja apie besiartinantį širdies smūgį. Jei auginate katę, tikriausiai pastebėjote, kad meilintis ir glaustytis ji ima kaip tik tuo metu, kai esate sudirgę ir susinervinę. Tai rimtas ženklas, kad būtina prisėsti, nusiraminti, giliai pakvėpuoti.

Taip katė nori įspėti, kad jūsų energinis laukas išsiderinęs. Manoma, kad namuose auginama katė net 6 proc. sumažina miokardo infarkto riziką. Ir čia dar ne viskas!

Nustatyta, kad katės gali padėti sumažinti kraujospūdį – tereikia kelias minutes ją paglostyti. Katės gali padėti žmonėms, kenčiantiems nuo rimtų psichinių ligų, širdies sutrikimų, smegenų pažeidimų dėl insulto ar traumos, esant priklausomybei nuo narkotikų ar alkoholio.

Taip pat skaitykite: Kačių elgesio gidas: kodėl jos daro būtent taip?

Pastebėta, kad kačių mylėtojai į gydytojus kreipiasi 18 proc. rečiau nei kačių nemėgstantys žmonės.

Plačiau apie gyvūnų terapinį poveikį skaitykite 24-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (24 nr.)
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (24 nr.)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis