Portalas time.com, remdamasis mokslininkų tyrimais, pataria, kaip natūraliai susimažinti savo kraujo spaudimą.
Sportuokite
Reguliarus sportas ar mankšta mūsų kūnui teikia didžiulę naudą ir viena iš jų – reguliarus kraujo spaudimas. Remiantis „Mayo“ klinikos rekomendacijomis, žmonėms, kurių kraujo spaudimas padidėjęs, per savaitę kasdien derėtų užsiimti bent 30 min. trunkančia aktyvia veikla.
Giliai kvėpuokite
Sulėtindami savo kvėpavimą arba išmokę kvėpuoti giliau, taip pat galite susimažinti kraujo spaudimą, mat tai padeda atsipalaiduoti. Moksliniai tyrimai įrodė, kad kvėpavimo pratimai gerina širdies veiklą ir arterijų lankstumą.
Atsipalaiduokite
Nuolatinis patiriamas stresas jūsų širdies sveikatai naudos neatneša. Priešingai – tyrimai įrodė, kad juntamas pyktis ar patiriamas stresas didina širdies ligų riziką.
Streso metu organizme išsiskiriantys hormonai didina širdies ritmą ir gali susiaurinti kraujagysles, dėl to ir pakyla kraujo spaudimas.
Patyrę stresą pasistenkite kiek įmanoma labiau atsipalaiduoti – giliau pakvėpuokite, išbandykite jogos pratimus, meditaciją.
Atsisakykite kavos ir alkoholio
Kofeinas ir alkoholis taip pat didina kraujo spaudimą, tad jei rūpinatės savo sveikata, verčiau atsisakykite ir jų. Tiesa, anot mokslininkų, vienas puodelis kavos per dieną didelės žalos nepadarys.
Gerkite daugiau arbatos
2014 metais atliktas mokslininkų tyrimas, kurio metu buvo stebėta dvylika savaičių arbatą gėrusiųjų sveikata, įrodė, kad arbata per ilgą periodą taip pat gali sumažinti kraujo spaudimą.
Tyrimą atlikusių mokslininkų tikinimu, veiksmingiausia yra žalioji arbata, antroje vietoje – juodoji.
Valgykite mėlynes ir jogurtą
Floridos valstijoje atliktas tyrimas taip pat įrodė ir mėlynių naudą – anot mokslininkų, per dieną valgant bent vieną puodelį mėlynių, taip pat akivaizdžiai sumažėja kraujo spaudimas.
Tokią pačią naudą teikia ir probiotikai (gerosios bakterijos), esantys jogurte. Anot mokslininkų, probiotikai kraujo spaudimą mažina sureguliuodami cholesterolio lygį organizme ir mažindami cukraus lygį kraujyje.
TAIP PAT SKAITYKITE: Gerosios bakterijos: kodėl jos mums naudingos?