Kaip tinkamai gydyti įvairius kosulio tipus? Gydytojo homeopato požiūris

Atšalus ar esant permainingiems orams, neretai užpuola kosulys. Kai kurie žmonės labai jautriai reaguoja į menkiausią kostelėjimą, ypač jei kosėja vaikai, ir iš karto skuba pas gydytojus. Kiti, priešingai, nemano, kad kosulys gali būti rimtas simptomas, ir visai į jį nekreipia dėmesio. Treti skuba į vaistinę, kurioje prisiperka įvairių priemonių su mintimi, kad kuri nors tikrai padės. Deja, ir vieni, ir kiti dažniausiai elgiasi netinkamai.
Sergantis vaikas
Sergantis vaikas / Shutterstock nuotr.

Ko nežinome apie kosulį? Kaip kosulį rekomenduoja gydyti homeopatai? Apie svarbius kosulio aspektus kalbamės su gydytoja homeopate Edita Jaskelevičiene.

Dažniausiai su kosuliu susiduriame susirgę peršalimo ligomis. Ar tai reiškia, kad kosulio priežastis – sušalimas?

Peršalimas – dažnai virusinės kilmės kvėpavimo takų infekcinė liga. Nepaisant ligos pavadinimo, šaltis ir vėjas nėra peršalimo ligų priežastis. Keičiantis sezonams, staigūs drėgmės ir aplinkos temperatūros pokyčiai sukelia tam tikrą stresą, kuris neigiamai veikia mūsų organizmą, t.y. sumažina jo atsparumą. Imlumams įvairioms infekcijoms tiesiogiai susijęs su imunine sistema, kurią alina ne tik permaininga gamta, bet ir psichologiniai stresai, nuolatinė įtampa, kuria pastaruoju metu skundžiasi vis daugiau žmonių, taip pat ir netinkamas gyvenimo būdas, poilsio stoka. Taigi peršalimo ligų priežastis dažniausiai yra virusai, kurie, nusilpus organizmui, lengviau į jį patenka ir sukelia ligas.

Kokios kitos gali būti kosulio priežastys be virusų, patekusių į kvėpavimo takus?

Kosulio priežastis galima suskirstyti į infekcines ir neinfekcines. Infekcinio kosulio priežastis gali būti jau minėti virusai, kurių daugybė (rotavirusas, adenovirusai, gripo, rečiau rinovirusai ir kt.). Kosulį gali sukelti ir bakterijos (kokliušo, chlamidijų, mikoplazmų, kt.).

Neinfekcinės kosulio priežastys – tai svetimkūniai kvėpavimo takuose, alergija, lėtinis procesas plaučiuose ir kt. Taip pat per didelis kvėpavimo takų jautrumas, kvėpavimo takų ir plaučių vystymosi defektai, kvėpavimo takų suspaudimas ar trauma, psichologiniai ir psichogeniniai veiksniai.

Kosulys kosuliui nelygus. Kokie kosulio tipai gali būti?

Kosulys gali būti sausas, drėgnas, priepuolinis, spazminis, lojantis, sukeliantis skausmą, dusulį, švokščiantis ir t.t. Spazminis kosulys – kai kosint trūksta oro: sunkiau įkvėpti arba iškvėpti. Priepuolinis kosulys – itin varginantis, staiga užeinantis, dažnai sausas, kai žmogus kosėja ir negali sustoti. Kosulys gali varginti naktį ar paryčiais. Be to, jis gali keistis atsižvelgiant į kūno padėtį. Pvz., dieną žmogus gali kosėti nestipriai, drėgnai, tačiau tik atsigulus jį ima varginti sausas, lojantis kosulys.

Labai svarbu atskirti, kokios – virusinės ar bakterinės – kilmės yra kosulys. Bakterinės kilmės kosulį išduos gelsvos, tąsios gleivės. Virusinės kilmės kosulys dažnai būna sausas ir dirginantis.

UŽDUOKITE KAUSIMĄ GYDYTOJAI HOMEOPATEI INTERNETU NEMOKAMAI: spausti čia

Ar kosulio tipas priklauso nuo ligos? Kokioms ligoms koks kosulys būdingas?

Taip, kosulio tipas, išraiška gali skirtis atsižvelgiant į ligą. Sergant peršalimo ligomis dažniausiai iš pradžių pasireiškia sloga, po to sausas kosulys, kuris vėliau gali tapti drėgnas. Tačiau toks scenarijus nebūtinas: galima iš karto pradėti kosėti drėgnai.

Sergant astma pasireiškia kosulio priepuoliai, kosulys būna spazminis, sukeliantis dusulį, o kvėpavimas – švilpiantis, triukšmingas. Kosulį sergant bronchitu galima palyginti su rūkančių žmonių kosuliu, kai jie rytais smarkiai drėgnai kosėja, jiems išsiskiria daug skreplių. Sergantį virusiniu laringitu vaiką kamuoja ūminis, lojimą primenantis, sausas, įkyrus kosulys. Sergant kokliušu kosulys gali sukelti vėmimą.

Homeopatijos požiūris gydant kosulį skiriasi nuo tradicinės medicinos. Gydytojas homeopatas daug dėmesio skiria ligoniui ir išsiaiškina visus simptomus, pvz., ir tai, ar sausas kosulys vargina stovint, ar gulint ir t.t. Tai padeda parinkti skirtingų preparatų, kuriuos galima derinti, kad jie pakliūtų tiesiai į taikinį, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus individualias savybes.

SKAITYTI TOLIAU>>>>

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos