Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip tinkamai ištraukti įsisiurbusią erkę?

Pastebėjus erkę, nuo odos ją reikia pašalinti kiek įmanoma greičiau. Erkinio encefalito virusas būna užsikrėtusios erkės seilėse ir perduodamas per kelias minutes nuo įkandimo, tačiau kad perduotų boreliozės sukėlėjus, erkė turi būti įsisiurbusi kelias valandas, dažniausiai per naktį. Taigi, greitai pašalindami erkę, sumažinsite užsikrėtimo borelioze riziką.
Erkė
Erkė / Fotolia nuotr.

Tinkamiausias erkės ištraukimo metodas

Erkę ištraukite naudodami ploną pincetą, t. y. erkėms skirtą pincetą arba kitus specialiai erkėms ištraukti skirtus įrankius. Erkėms skirti pincetai ar kitos erkėms ištraukti skirtos priemonės parduodamos vaistinėse ar gyvūnams skirtų prekių parduotuvėse. Erkes nuo odos šalinkite atidžiai.

Nenaudokite senų metodų, pavyzdžiui, nespauskite erkės ją aptepę riebalais, nes taip erkė gali savo žarnyno turinį išvemti įkandimo vietoje, o tai padidina užsikrėtimo borelioze riziką. Jeigu erkė ištraukiama neatidžiai, įkandimo vietoje gali likti jos kūno dalių, kurios vėliau gali sukelti infekciją. Erkės straubliukas greitai lūžta, todėl, jei erkė ištraukiama neatsargiai, jis gali likti odoje.

Ištraukę erkę įkandimo vietą nuvalykite dezinfekuojančiu skysčiu.

Kaip pastebėti erkę

Erkė ieško drėgnos ir šiltos vietos ant žmogaus kūno. Jos dažnai randamos plaukuotose vietose, pažastyse, tarp kojų ir ant galvos odos.

Suaugusios erkės dydis gali siekti 7-15 milimetrų. Tačiau daugeliu atvejų žmones kanda nimfos stadijos erkės, kurių dydis yra 2-3,5 milimetrai, todėl jas sunku pastebėti ir jos gali būti per mažos, kad būtų lengvai pašalinamos. Jei randate erkę, bet jos negalite tinkamai pašalinti iš įsisiurbimo vietos, kreipkitės pagalbos.

Kada kreiptis dėl gydymo?

Įkandus erkei nereikia kreiptis dėl gydymo, išskyrus atvejus, kai atsiranda simptomų. Tačiau jei įkandimo vietoje atsiranda plintantis bėrimas arba pajuntate į gripą panašių simptomų, pavyzdžiui, skausmą, karščiavimą ir nuovargį, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti boreliozės simptomai.

Erkinis encefalitas, rečiau nei boreliozė diagnozuojama liga, taip pat gali prasidėti į gripą panašiais simptomais. Kai kuriems užsikrėtusiems asmenims išsivysto erkinis encefalitas su galimai sunkiais ir ilgą laiką po ligos išliekančiais simptomais.Vaistų nuo erkinio encefalito nėra, taikomas tik simptomus palengvinantis gydymas. Tačiau yra nuo erkinio encefalito galima apsisaugoti pasiskiepijant.


Informacijos šaltinis – http://www.stoperkes.lt/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos