Vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad niekas nėra apsaugotas – sezoninė alergija gali atsirasti bet kokiame amžiuje. Tad jeigu pavasarį pajutote peršalimo simptomus, įsitikinkite, ar tai ne sezoninė alergija, rašoma „Eurovaistinės“ pranešime žiniasklaidai.
Skaudanti gerklė – gali būti alergijos simptomas
Peršalimą sumaišyti su pavasarine alergija itin paprasta tiems, kurie iki šiol nėra su ja susidūrę, pasakoja vaistininkė Elvyra Ramaškienė. Ji pastebi, kad jau dabar sulaukia pacientų, besiskundžiančių alergijos simptomais.
„Jau nuo kovo mėnesio vidurio į vaistines užsuka vis daugiau pacientų, besiskundžiančių tokiais simptomais kaip akių ašarojimas, čiaudulys, sausas kosulys, sloga, gerklės skausmas ar paūmėjusi bronchinė astma. Pastaruoju metu išties pasitaiko atvejų, kai pacientai stebisi, jog iki šiol nė karto nebuvo susidūrę su pavasarine alergija ir nežino, kaip ją gydyti ar kaip jos saugotis. Iš pradžių drąsiai galite pasikonsultuoti su vaistininku ir drauge pasirinkti tinkamiausią gydymą konkretiems simptomams malšinti, tačiau taip pat vertėtų apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertintų, ar jums reikalingi receptiniai vaistai nuo alergijos – pasakoja vaistininkė E.Ramaškienė.
Sekite žiedadulkių prognozes
Žiedadulkių alergenams jautrūs žmonės internete gali rasti visą naujausią informaciją apie žiedadulkių koncentraciją skirtinguose miestuose, tam tikromis dienomis. Kai kurios programos netgi tiksliai įvardina, kokios rūšies žiedadulkių ore tvyro daugiausiai. Pavyzdžiui, šiomis dienomis vidutiniu intensyvumu Lietuvoje vyrauja beržo žiedadulkės.
Stebėkite orus
Sausi ir vėjuoti orai – tai pats palankiausias oras žiedadulkėms. Tad jeigu pavasarinės alergijos simptomai visuomet pasireiškia itin stipriai, tuomet patariama dažniau keliauti į gamtą po lietaus, nurimus vėjui.
Užsidarykite automobilio langus
Važiuojant atidarytais langais dėl sustiprėjusio vėjo į automobilį gali patekti daugiau žiedadulkių, todėl patariama prieš pradedant kelionę sandariai užsidaryti visus langus.
Naudokite purškalus į nosį
Prieš išvykstant į gamtą, galima naudoti specialius purškalus į nosį, kurie mūsų gleivinėje sudaro barjerą – t. y. padengia gleivinę plėvele, neleidžiančia žiedadulkėms prie jos prilipti.
Išskalbkite rūbus
Grįždami namo po pasibuvimo gamtoje ant savo drabužių parsinešate ir žiedadulkes. Todėl patartina iš karto juos nusivilkti ir išskalbti.
Išsimaudykite
Taip kaip parsinešame žiedadulkes ant drabužių, taip jų galime rasti ir ant savo odos ar plaukų. Dėl šios priežasties grįžus namo rekomenduojama nusiprausti duše ir išsitrinkti galvos plaukus.
Praplaukite akis ir nosį
Nepatingėkite grįžę namo prasiplauti savo akių ir nosies. Tai galima daryti tiek su specialiomis priemonėmis, tiek su paprasčiausiu vandeniu.
Nuprauskite augintinį
Jeigu jums pasivaikščiojimo metu kompaniją palaikė jūsų keturkojis augintinis, rekomenduojama grįžus namo jį arba išmaudyti, arba jo kailį atsakingai nuvalyti drėgnu rankšluosčiu.
Iš anksto pradėkite vartoti vaistus nuo alergijos
Pati veiksmingiausia priemonė, kurios reikėtų nepamiršti – tai išankstinis vaistų nuo alergijos vartojimas. Ypatingai jeigu pavasario pradžioje planuojate išvyką į gamtą, pradėkite vaistus vartoti bent prieš 3-5 dienas. Taip jūsų organizmas turės daugiau laiko juos įsisavinti ir stiprinti savo apsaugą nuo alergenų.